Antibiotika na zánět močových cest většinou zaberou většinou dobře. Uvnitř článku více informace o zánětech močových cest.

Využití antibiotik při léčbě zánětu močových cest

Pokud máme podezření na zánět močových cest, tak by jste neměly určitě odkládat návštěvu lékaře. Lékař váš řádně vyšetří a stanoví také léčbu. K léčbě se velmi často využívají antibotioka. V případě špatné léčby akutního zánětu močových cest, hrozí přechod na chronický zánět močových cest. To je pak velmi nepříjemné a trvá delší dobu, než se toho zcela zbavíme.

Jak se pozná zánět močových cest?

Zánět močových cest má hodně typických příznaků a znaků. Jedním z příznaků je pálení při močení. Pociťujeme pálení při průběhu močení. Po skončení močení, někdy následuje pocit, že jsme se nedostatečně vymočily. Někdy se může objevovat také řezání a různě silné bolesti v podbříšku.

Bakterie v močových cestách

Za normálních okolností nejsou v močových cestách vůbec žádné bakterie. Močové cesty jsou navíc proplachované močí. Někdy však vlítně nějaká bakterie do močových cest a to pak vyvolá zánět močových cest, protože tělo se tak brání. Nejčastěji se jedná o různé bakterie se střevní mikroflóry. V některých případech se však může jednat také o plísně a kvasinky, zejména u žen, které trpí mykózami (kandidóza).

Brusinky na močové cesty

Na zánět močových cest či zánět močového měchýře jsou skvělé brusinky. Ať už se jedná o čerstvé brusinky nebo využijeme různých doplňků výživy, které obsahují právě výtažek z brusinek. Brusinky využívaly i naše babičky a fungovaly jim opravdu dobře.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Komentáře uzavřeny.