Bolavá záda jsou velmi častý zdravotní problém, proč lidí navštíví svého obvodního lékaře. Nepříjemné bolení zad může mít růtné příčiny.

Ochablé svalstvo a sedavé zaměstnání

Dnešní doba je taková, že většina lidí má nějaké sedavé zaměstnání. To znamená, že po dobu 8 hodin sedí u počítače a něco tam dělají. Sedění je velmi nepříjemné a pro tělo nepřirozené a tak se objevují po čase bolavá záda. Často se jedná o to, že tito pracovníci mají totálně ochablé svalstvo na zádech. Je potřeba začít cvičit cviky na posílení zádového svalstva.

Skříplý nerv

Nepříjemné bolení zad způsobuje zejména když se nám skříplý nerv, to jsou pak často velmi silné bolesti a někdy se doslova nemůžeme pohnout. Taková bolest zad mezi lopatkami je také velmi nepříjemné. V případě skříplého nervu často pomůže klid, ale někdy je třeba řádná rehabilitace. Vždy je nutné navštívit nějakého lékaře, který se specializuje na záda.

Rozsáhlá artróza páteře

Jednou z možných příčin bolesti v křiži je artróza. Taková bolest v kříži je opravdu nepříjemná. U artrózy jde o to, že ubývá stále více a více chrupavky a proto se pak bolesti stupňují. A pociťujeme pak silné bolení zad. Artróza je hodně častá zejména u lidí, kteří se v mládí hodně věnovaly sportu.

Bolesti zad střílí na noh

Někdy bolesti zad vystřují doslova až do noh. Taková bolest nohou je velmi nepříjemná. A většinou to značí, že půjde o skříplý nerv. Právě to skřípnutí nervu pak způsobuje, že pociťujeme to střílení až do nohou.