Bolest zažije v životě každý člověk. Někdy cítíme bolest celého těla. Ale někdy nás bolí pouze jednotlivé části těla. A pociťujeme pak bolest v těchto částech těla.

Bolest jako signál

Bolest by jsme neměly apriory brát jako něco špatného, místo toho můžeme bolest brát jako kontrolku. Je to něco jako kontrolka v autě. Prostě nám tělo pomocí bolestí říká, že v našem těle není v pořádku. Bolest není radno ignorovat a měly by jsme jí nějakým způsobem řešit. Určitě by jsme neměly bolesti pouze potlačovat léky proti bolestem. To neřeší samotnou podstatu problémů, pouze nás to na pár hodin zbaví bolestí.

Bolest v oblasti ucha

Může nás bolet v oblasti ucha nebo pociťujeme přímo bolest ucha. Tato bolest může mít různé příčiny. U malých dětí to je často zánět středního ucha, může to být také zánět zvukovodu. Bolest ucha však může mít i spoustu dalších příčin.

Bolest u konečníku

Taková bolest konečníku je hodně nepříjemná a často se lidí i sdělit tento problém lékařovi. To je však zbytečné a lékař to bude brát profesionálně. Za bolest konečníku mohou často hemeroidy, které se někdy označují jako zlatá žíla. Ty často vznikají u lidí, kteří mají zácpu nebo mají problémy s vyprazdňováním stolice.

Bolest u srdce

Někteří lidé pociťují bolest u srdce. Tyto bolesti není radno vůbec podceňovat a ideálně to ihned začít řešit.