Prdění se většinou bere většinou na lehkou váhu. Přitom časté a nadměrné prdění je regulérní zdravotní problém. Můžete jej znát pod názvem plynatost. Dozvíte se co prdění způsobuje a jak se dá plynatost úspěšně léčit.

Prdění jako zdravotní problém

Většina lidí bere prdění jako srandu a neberou to moc vážně. Přitom pokud se jedná o opakované nadměrné prdění, tak se většinou jedná o zdravotní problém, který je nutné řešit. Určitě by tedy nebylo tento problém zlehčovat. Musí se to brát jako každý jiný zdravotní problém.

Další příznaky a projevy

Prdění se u většiny lidí objevuje zejména po sladkých jídĺech. Nejprve se jedná o nadýmání a pak to přechází do plynatosti. Někdy se objevuje i bolest pod levým žebrem, ale to není až tak časté. Nadýmání je velmi nepříjemné a to zejména ve společnosti jiných lidí, postiženého to může dostávat do dosti trapných situací.

Plynatost a její příčiny

Plynatost může mít různé příčiny. Většinou se jedná o to, že ve střevě probíhají kvasné procesy. Často zato může přemnožení kvasinek ve střevech, to je docela vážný zdravotní problém a kvasinek se docela blbě zbavuje. Často tento problém vzniká po terapii antibiotiky. V samostatném článku plynatost příčiny jsou postupně rozebrány i další možné příčiny plynatosti a nadýmání.

Léčba kvasinek

Léčba kvasinek je složitá. Je nutné na začátku držet dietu, kdy se nejí žádné cukry a sacharidy. Navíc je dobré používat nějaký prostředek pro hubení kvasinek. Kvasinky je potřeba zase postupně dostat do určité rovnováhy. Je třeba optimalizovat složení střevní mikroflóry, proto je dobré využívat probiotika a laktobacily.

Navštivte také článek nevěra manžela o tom jak se vypořádat s nevěrou vašeho manžela.