Pozorujete, že vaše pleť stárne, není již tak mladá, hebká a pružná? Vše zase může být jako dřív – vyzkoušejte chemický peeling, který vaši pleť vyhladí a omladí.

Už jste slyšela o chemickém peelingu? Jde o metodu, které se používá například při léčbě akné, nadměrné pigmentace nebo mastné pleti. Účinný je ale i v boji proti stárnutí pokožky.

Chemický peeling: Jak funguje?

Jak už název napovídá, chemický peeling není žádnou přírodní metodou. Používá se při něm zpravidla kyselina ovocná, která se aplikuje na pokožku. Kyselina odstraní z pokožky povrchovou vrstvu a na povrch se tak dostanou mladé buňky.

Pleť je po chemickém peelingu obnovená, působí mladistvým dojmem, je pružná a hebká.

Chemický peeling: Doma i v salónu

Abyste si udělala chemický peeling, nemusíte nutně chodit do kosmetického salónu. Faktem ale je, že chemický peeling provedený profesionálem je účinnější (v kosmetických salonech používají peelingy s vyšší koncentrací kyseliny) a také máte jistotu, že vše bude provedeno správně.

Nic vám ovšem nebrání provést si chemický peeling také doma. Sehnat byste ho měla v každé drogérii.

Chemický peeling doma

Chemický peeling je třeba aplikovat vícekrát. Počet aplikací se odvíjí od stavu pleti. Zpravidla se chemický peeling aplikuje dvakrát až pětkrát, a to v intervalech 7 až 14 dní. Na chemický peeling je třeba se dobře připravit. Ideální je podstoupit ho v zimě, kdy jsou sluneční paprsky slabé – během chemického peelingu je totiž třeba vyhýbat se slunečnímu záření. UV záření se vyhýbejte i před aplikací samotného chemického peelingu.

Chemický peeling
vybírejte s ohledem na stav vaší pokožky. Zohledněte ovšem také váš fototyp a věk. Vybírat můžete z povrchového peelingu, ze středně hlubokého a hlubokého.

Celková délka chemického peelingu trvá zpravidla čtvrt až půl hodiny. Na čistou kůži naneste peeling a nechte ho působit 5 – 10 minut. Po uplynutí této doby zastavte působení kyseliny neutralizací. Nakonec kůži opláchněte.

Chemický peeling je velmi účinnou metodou, jak získat opět mladistvou pleť. Jeho výhodou je cenová nenáročnost (ve srovnání s ostatními metodami vyhlazování pleti, jako je například laser).

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.