V Česku si v poslední době získala velkou oblibu Dukanová dieta. Pod článke můžete psát vaše osobní zkušenosti a mohla by tak snad vzniknout zajímavá diskuze o všem okolo Dukanové diety.

Módní dieta

V dnešní době jde říci, že Dukanová dieta patří mezi tzv. módní diety. V každé době letí trošku jiná dieta. Například nějaký celebrita drží nějakou dietu a pak začně stračně moc žen, držet také tuto dietu. Po nějaké době zájem o dietu zase opadne. Někdy se však stane, že zájem o dietu přetrvává delší dobu. Mezi takové diety patří Dukanová dieta.

Dukanová dieta: co jíst

Máte zájem zkusit si Dukanovou dietu? A nevíte co se vlastně při Dukanové dietě jí? Tak se určitě podívejte na článek dukanova dieta jídelníček, kde je přesně rozepsáno co můžejít během dukanové diety. Najdete tam také ukázku jídelníčku na pár dní. To vám hlavně na začátku vašeho snažení může opravdu hodně pomoci.

Lepší je změna životního stylu

Podle mě nemá smysl držet tyto krátkodobé redukční diety. Účinější podle mě je změna životního stylu. To však není tak pohodlné. Je třeba zejména upravit náš každodenní jídelníček a přidat do svého života více tělesného pohybu. Jak může vypadat vaše strava během hubnutí se můžete dočíst v článku dieta jídelníček, kde je rozepsaný kompletní jídelníček na jeden týden.

Více tělesného pohybu

Neměly by jsme také nikdy zapomínat na to, že se musíme také pravidelně hýbat a je třeba mít dostatek tělesného pohybu. Někdy si vybere nějaké cvičení (ať už to budou pilates cviky, kalanetika, zumba, cvičení s činkami, aerobik) nebo bude provozovat nějaké aerobní sport jako je třeba běh, jízda na kole či plavání. Pro spalování přebytečných tukových buňěk jsou lepší ty aerobní sporty.