Snad každá malá holčička touží po dlouhých princeznovských vlasech a od té doby, co se na scéně objevila Locika, se počet dívek toužících po dlouhých vlasech zdvojnásobil. Mnohé dívenky si přání dlouhých vlasů odnáší do dospělosti. Některým se jejich sen splnil, ale jiným se vlasy nepohnou z místa. Jak vlasům pomoci v růstu?

Dlouhé vlasy jsou snem mnohých dívek a žen. Již od malička na nás ze všech knížek a pohádek vykukují dlouhovlasé princezny. A v dospělosti na nás ze všech stran koukají modelky s bohatými hřívami.

Pokud o dlouhých vlasech sníte od malička, ale nedaří se vám vašeho snu dosáhnout? Pak bychom se měli podívat na to, kde může být chyba a jak dlouhých vlasů dosáhnout.

Nešťastná genetika

Jestliže vaše vlasy nerostou a ani v rodině nemáte jinou dlouhovlasou slečnu, pak problém nebude v péči o vlasy, ale v genetice. V okamžiku, kdy vaše vlasy nerostou kvůli dědičnosti, může vám lékař doporučit sérum na pokožku hlavy. Sérum obsahuje minoxidil a další ingredience, po kterých vlasy narostou do 3 měsíců.

Strava, základní kámen krásy

Tak jako u každého nedostatku, tak i u nerostoucích vlasů bývá příčina často spjatá se stravou. Můžete tedy vyzkoušet menší změnu jídelníčku a zapojit do něj fazole (obsahují zinek pro růst vlasů), lněná semínka či lososa (omega-3 nenasycené mastné kyseliny). Vyzkoušet samozřejmě můžete i doplňky stravy.

Úprava vlasů

Další příčinou, která může způsobovat nedostatečný růst vlasů, je časté používání fénu, žehličky, krepovačky, kulmy a podobných elektronických vymožeností na úpravu vlasů a účesu. Neblaze působí i časté barvení vlasů.

Spotřebiče a barvení vlasů způsobují omezení produkce keratinu, proteinu zpevňujícímu vlasy.

Pár tipů: Jednou za čas, aspoň jednou týdně, použijte proteinovou masku, která podpoří tvorbu keratinu. Fén ztlumte z plného režimu jen na středně mírný režim a žehličku nastavte na 150 stupňů.

Stres, deprese a únava

Jednou z klasických příčin všech neduhů bývá stres a únava, které podporují vypadávání vlasů. Prudký příval stresorů vedou ke ztrátě až 40 % vlasů či zastavení růstu až 40 % vlasů.

Tipy: Snažte se vyrovnat s novými vlivy, které jsou příčinami vašeho stresu či únavy. Vyzkoušejte relaxovat, odpočívat, zacvičte si jógu, napusťte si horkou vanu a hýčkejte se. Regeneraci vlasů napomohou oleje stimulující pokožku hlavy či posilující séra.

Kosmetika a hygienické přípravky

Pořiďte si kvalitní vlasovou kosmetiku. Tím je myšleno, abyste zapomněli na suché šampóny, spreje, laky, tužidla, gely a podobné přípravky. Pokud je používat musíte a chcete, pak jejich užívání omezte na zdravou míru.

Tip: Naším tipem pro vás je užívání šamponu s vyšším obsahem zinku, kterým si omyjete vlasy a promasírujete pokožku hlavy. Po omytí nezapomeňte použít kondicionér.