Chloupky na obličeji, nohách, v podpaždí ani v tříslech se nenosí. Jak co nejefektivněji a nejšetrněji chloupky odstranit? Připravili jsme pro vás několik osvědčených tipů!

Chloupky na obličeji odstraní pinzeta

Nejúčinnějším nástrojem pro odstranění chloupků na obličeji je pinzeta. Pohodlně s ní vytrháte přebytečné obočí, odstraníte nepěkné chloupky u kořene nosu i pod nosem nebo na bradě.

Jestliže vás ale trápí poměrně hustý „knír“ pod nosem, nebude pinzeta tím nejefektivnějším nástrojem. Výhodné jsou malé voskové proužky, které na postižené místo přiložíte a chloupky trhnutím odstraníte. Tato metoda není tak bolestivá, jak by se na první pohled mohlo zdát.

K odstranění obličejových chloupků nikdy nepoužívejte žiletku, ale chloupky vždy vytrhávejte. Pokud si obličej začnete holit, způsobíte nenapravitelnou paseku, chloupky zesílí a budou rychle růst. Navíc si můžete podráždit pleť.

Laserová depilace chloupků

Účinnou metodou odstranění chloupků je laserová depilace. Jak tato metoda funguje? Laserové záření pronikne ke kořínku chloupku, zachytí se na jeho tmavém pigmentu a tepelným účinkem jej spálí. Chloupek se po několika dnech až týdnech z kořínku uvolní a vypadne.

Nové lasery používají speciální chlazení, které zmírňuje bolest při této formě depilace. Metoda je vhodná k odstranění chloupků i na citlivých místech, jako jsou například třísla.

Připravte se také na to, že laserové odstranění chloupků je nutné několikrát opakovat. V závislosti na typu chloupků a vašem fototypu je nutné sezení absolvovat třikrát až osmkrát.

Odstranění chloupků cukrovou pastou

Cukrová pasta představuje šetrnější alternativu k depilačnímu vosku. Nenanáší se horká, a protože neobsahuje žádné chemické látky – pouze cukr – nedráždí pokožku. Tato metoda je proto vhodná pro všechny ženy s citlivou pletí.

Pomocí cukrové pasty je možné odstranit chloupky již od 1 mm délky a není proto nutné čekat, až vám dorostou. Zákrok stojí kolem 100 – 300 korun a je proto dostupnější než laserová depilace, jejíž cena se pohybuje v řádu tisíců korun.