Cukrovka je stále častější zdravotní problém. Řekneme si jak se projevuje cukrovka aneb jak se pozná cukrovka na začátku. Článek je zaměřen na cukrovku druhého typu.

Cukrovka druhého typu

Cukrovka druhého typu nebo úplavice cukrová nesla dříve název stařecká cukrovka. Dříve se totiž cukrovka druhého typu objevovala pouze u hodně starých lidí. Dnes je tomu však jinak a cukrovka se objevuje i u lidé po 40 roku jejich věku. Může za to velmi špatná strava a nedostatek přirozeného pohybu a nadbytek stresu.

Jak se na začátku projevuje cukrovka?

Řekneme si jak se na začátku projevuje cukrovka. Často je přítomná hlavně velká žízeň, nemocní pak dokážeou denně vypít i přes 4 litry tekutin denně. S tím je pak spojené i nadměrné močení, což je další příznaky, že se může jednat o cukrovku. Na začátku je to mírnější a pak se příznaky stuňují. Jinak v článku cukrovka příznaky jsou vypsány i další příznaky, které se projevují u lidí, kteří trpí cukrovkou.

Vyšetření u lékař, změření glykémie

Pokud máte podezření, že by jste mohly mít opravdu cukrovku, tak si zajděte za vašim obvodním lékařem. Počítejte s tím, že pro krevní odběr je třeba být nalačno, jinak by byla glykémie zkreslená. Lékař vám tedy odebere krev a změří se hodnoty glykémie. Ve starším článku cukrovka hodnoty glykémie jsme uváděly jaké hodnoty glykémie jsou ještě v pořádku a kdy už se jedná o onemocnění cukrovkou.

Jídlo při cukrovce

Pokud vám lékař zjisti, že opravdu trpíte cukrovkou, tak je důležitpé také upravit vaše jídlo. Aneb změnit vaše stravování. Drží dieta při cukrovce, kdy jsou omezovány jednoduché cukry a sacharidy, zároveň vynechte také nekvalitní potraviny. Dieta je hlavně otázkou zvyku, po 10 dnech ani nebudete vědět, že nějakou dietu vůbec držíte. Prostě bez změn ve vašem životě to nepůjde.