Trápí vás nechtěné chloupky? Nedaří se vám je dokonale odstranit, nebo vás rozčiluje rychlost, s kterou dorůstají? Nevíte, jakou metodu jejich odstraňování zvolit? Které metody jsou nejméně bolestivé a které mají naopak dlouhodobý účinek?

Chloupky jsou v posledních letech nežádoucí a nechtěné, ale jejich odstraňování není nijak příjemnou a radostnou procedurou, zvláště když zvolíme holení, které musíme odstraňovat pomalu ob den. Epilace, vytrhávání chloupků je zase bolestivé a málokdo se k němu odváží sám od sebe, málokdo pak překoná celé první epilování a ještě méně z nás se rozhoupe k jeho zopakování.

Holení žiletkou

Holení je sice nejméně bolestivé, ale z druhé strany pracné a netrvanlivé. Je však pravda, že je také finančně nejméně náročné, neboť vám někomu může stačit i jedna žiletka či holítko, ve kterém pak vyměňuje jednotlivé žiletky. Volit můžete šetrnější tzv. jednorázové žiletky, které si však musíte kupovat častěji a zároveň jsou o něco dražší. Nejpohodlnějším řešením v oblasti holení žiletkou je elektrický holicí strojek. Přidáváme dobrou radu nebo spíše upozornění: „Nikdy nezapomínejte na holicí pěnu a už vůbec se neholte na sucho.“

Brazilská depilace

Depilace se provádí voskem nebo cukrovou pastou. Depilace má kořeny v karnevalové Brazílii, ale ohlas a světový věhlas získala až na Manhattanu.

Brazilská depilace je metodou, která odstraní chloupky i s kořínky, což holení nedokáže, a tak oproti holení, které vydrží tak 3 dny, vydrží až 3 týdny. Z druhé strany holit můžete pořád dokola a nemusíte si chloupky nechávat narůstat, kdežto na depilaci musí být chloupky dlouhé aspoň půl centimetru.

Trvanlivost však něco stojí, připravte se na to, že brazilská depilace není procházka růžovou zahradou a že její cena se pohybuje od 800 korun výš.

Perská hmota

Mírnější podobu vytrhávání chloupků představuje perská hmota, která se smíchává z bylinek, fíků, datlů, pomerančové a citronové šťávy, a to vždy na míru dané pokožce. Smíchaná hmota se nanáší na ochlupení, a potom přichází opět trhnutí spojené s vytrháváním chloupků. Perská epilace však není tak bolestivá jako brazilská depilace a její cena činí 300 až 900 korun.

Fotoepilace

Fotoepilace je zajímavou novinkou, která by vás mohla nadchnout, neboť se v současnosti řadí mezi nejšetrnější a neúčinnější metody odstraňování chloupků.

Odstraňování je zde provázeno za pomoci intenzivního pulzního světla IPL. V okamžiku, kdy se světlo dotkne pokožky, promění se v energii a spálí chloupek i s kořínkem. Musíte však podstoupit 5 až 8 návštěv, neboť po odstranění vyrůstají další chloupky, které byly před odstraněním pod pokožkou. Ošetření se opakuje po 6 až 10 týdnech.

Cílem je zničení chloupků tak, aby již nenarostly. Mělo by se tedy jednat o trvalé odstranění chloupků. S ohledem na to, že jde o trvalou metodu, pohybuje se její cena od 600 korun za jednu schůzku výše.

Elektrolýza

Elektrolýza se provádí buď jehlou, nebo pinzetou. Pomocí jehly se vede proud do vlasové cibulky, pomocí pinzety po chloupku ke kořínku. Účinky jsou sice trvalé, ale velmi bolestivé. Cena se pohybuje od 1500 korun.

Rozpouštěcí krémy

Krémy obsahující chemické látky se nanáší na chloupky, nechají se působit, a pak se stírají i s rozpouštěnými chloupky. Účinek je tří týdenní a cena krémů se pohybuje okolo 300 korun.