Trápí vás ztvrdlá kůže na patách či od práce zhrublé dlaně? Toužíte po jemné, hebké a měkoučké ženské pokožce? Bojíte se, že zima napáchá škody na vaší měkké pokožce a jemné pleti? Pak vás asi zajímá, jak pokožku změkčit. V našem článku se dozvíte, jak svojí kůži můžete pomoci.

Trápí-li vás ztvrdlá kůže, pak si přečtěte náš článek „Jak změkčit kůži“, ve kterém vám přinášíme rady a tipy, jak změkčit kůži na patách i na rukou. Vše se dozvíte níže.

Jak změkčit kůži na rukou?

Jednou z částí těla, které si musíme hýčkat, jsou dlaně. Veškeré vlivy, jako je nepříjemné, mrazivé počasí nebo domácí práce,

Ruce

Ruce

působí na pokožku našich dlaní negativně. Pokud tedy chcete měkkost vašich dlaní zachovat, je potřeba se o ně pečlivě starat. Musíme si také uvědomit, že zrovna ruce jsou částí těla, kterou každý vidí. A teď v zimě na nás navíc číhá spousta neblahých vlivů, které ruce vysušují, a pokožka po nich tvrdne.

V první řadě bychom si ruce měli mýt co nejkratší dobu, neboť právě voda a častý kontakt s ní naše dlaně vysušuje. Nejde však ani tak o klasické umývání rukou, ale máchání se ve vodě při uklízení a umývání nádobí. Naopak bychom si měli ruce pravidelně mazat zvláčňujícím a hydratujícím krémem a jednou za čas si dopřát olejový zábal.

Rukám samozřejmě neuškodí ani pravidelný peeling, který odstraní starou ztvrdlou kůži a ruce zanechá hezky měkké a hebké.

Jak změkčit kůži na patách?

Přestože již léto skončilo a není tedy pravděpodobné, že bychom ukazovaly paty v sandálkách, měli bychom se o ně nadále starat. Nohy si navíc zaslouží ještě větší pozornost než ruce, neboť tvrdnutí podléhají daleko více. A vy přeci nechcete mít místo nohou struhadla.

Co se péče o nohy týče, měli bychom si jednou za čas zajít na odbornou pedikúru a také se o ně pravidelně starat i doma. Dvakrát až třikrát týdně dopřejte nohám vodní lázeň, do kterých můžete nakapat pár kapek esenciálního oleje nebo přisypat trochu koupelové soli. Po dvaceti minutách chodidla osušte a změklou kůži odstraňte pemzou. Posléze chodidla natřete peelingovým krémem a na závěr na paty aplikujte hydratační krém, který nohy zvláční.

Mimo to vám jednou za čas poslouží i tlaková masáž. Kdy pravidelnými pohyby promasírujete nárt i prsty.

Změkčení a zvláčnění pokožky celého těla

Pokud trpíte na suchou pokožku, která vám kornatí a tvrdne (ať už jde o paty, lokty, kolena nebo jiné klouby, které tvrdnutí kůže postihuje nejčastěji, nebo i jiné části těla), měli byste si pravidelně kromě sprchy dopřávat i koupel.

A v péči o pokožku postupovat podobně jako v péči o ztvrdlou kůži pat či rukou. Věnujte se tedy pravidelnému peelingu celého těla, nebo jen postižených oblastí. Pravidelně také používejte zvláčňující krém.

A co vy? Máte také svoje recepty na zvláčnění kůže?