Kandida se stává stále častějším onemocněním. Jedná se o rozmnožené plísně v organismu. Nejčastěji je to kvasinka Candida Albicans.

Proč vzniká onemocnění Kandida?

Na rozvoji onemocnění Kandida se podílí hned několik faktorů. Je to strava, která obsahuje nadbytek jednoduchých cukrů, dále to jsou antibotiotika. Nepřidávají tomu ani antibiotika v mase. V plné síle se však většinou kandida rozjede poté, co jsme od lékařů dostaly několik antibiotik za sebou. Naše střevní mikroflóra byla dost poničena. A kvasinky mají pré. A vzniká nezdravé prostředí ve střevech.

Candida albicans ve střevech

Pokud se usadí Candida albicans ve střevech ve své mykotické formě, tak dá docela velkou práci, dostat kvasinky do normální podoby. Tato mykotická forma nám dost škodí, protože kvasinky fermentují cukry z naší stravy a vznikají tam škodliviny, které pak mají negativní vliv na naše zdraví. Je tedy třeba zahájit léčení.

Ženy trápí kvasinky v pochvě

Ženy téměř vždy zároveň trápí kvasinky v pochvě. Projevuje se to různými výtoky a pálením tam dole. V pochvě má být správně zásadité prostředí, ale kdy jsou tam přemnožené kvasinky. Tak prostředí se změní na kyselé. Je to velmi častý důvod proč ženy navštěvují svého gynekologa.

Jak se zbavit kvasinek? Jak zničit plísně v organismu?

Je třeba dosti radikálně upravit stravu. Drží se tak zvaná protikvasinková dieta. Je třeba vyloučit jednoduché sacharidy a cukry, ale také ideálně všechny potraviny, které obsahují lepek. Lepek a candida jsou totiž velcí přátele. A lepek podporuje bujení plísně Candida. Lepek totiž neškodí pouze lidem, kteří mají Celaiki. Škodí každému, ale většině lidí škodí lepek pouze skrytě. Na plísně je dobré pravidelně jíst česnek, který účinkuje proti plísním. Pro obnovení střevní mikroflóry je třeba brát probiotika pro dospěle. Je třeba jich brát dostatek, aby byly opravdu účinné.