Každá žena, která má rodinný dům chce mít většinou krásnou zahradu a část své zahrádky chce mít věnovanou také pro květiny.

Květiny pro okrasu

Květiny lidé pěstují pro okrasu, nejsou sice tak užitečná například jako zelenina nebo ovoce, ale rozhodně jsou květiny krásné a dokáží krásně zkrášlit naši zahradu. Určitě by jsme tedy neměly na květiny zapomínat a měly by mít vždy v naší zahrádce své pevné místo. Květin existuje spousta druhů, takže máte opravdu z čeho vybírat.

Krásné Magnolie

Mezi složitější patří určitě magnolie pěstování není úplné snadné a tato květina není úplně vhodná pro naprosté začátečníky. Pro začáčníky jsou dobré například klasické růže nebo tulipány. Tulipány mohou mít různé barvy a svůj původ mají v Nizozemí (Holansku). Můžete vyzkoušet také kopretiny.

Hyacinty

V článku hyacint pěstování popisujeme jak by se mělo správně postupovat při pěstování Hyacintů. Hyacity patří mezi opravdu hodně krásné květiny a budou vás doslova okouzlovat svoji nádhernou krásou. Můžete vyzkoušet také Českou klasiku a to Macečky, ty jsou v Česku doslova legendární.

Bramboříky

Můžete zkusit také vypěstovat Brambobříky. Uvntř článku brambořík pěstování popisujeme, jak by se mělo správně postupovat při pěstování Bramboříků. Sice to nejsou až tak hezké květiny, ale určitě stojí za to si jí vyzkoušet pěstovat.