V současné době hodně trendy záležitost, která boduje u spousty mladých i starších žen. Gelové nehty představují splnění snu o dlouhých a krásně upravených nehtech, které má od přírody jen málokterá žena. Jak se vlastně aplikují, co je k tomu zapotřebí a jak se s nimi žije?

Dlouhé nebo ještě delší

Podle fotek gelových nehtů, kterých se dá na internetu najít víc než dost, jsou takové nehty opravdu rozmanité, hlavně pokud jde o možnosti jejich nazdobení. Některé výtvory jsou skutečně malá umělecká díla a to dokonce i poměrně extravagantní. Pro praktický život samozřejmě nehty přesahující prst o nějaké dva centimetry příliš vyhovující nejsou, vypadá to možná lákavě, ale nelze s nimi dost dobře běžně fungovat. Pro střídmější varianty je ale běžný chod bezproblémový.

V salonu nebo doma

Pro zkrášlení svých rukou máte v podstatě dvě možnosti. Tou první je navštívit některé z množství salonů, které vyrostly za poslední roky jako houby po dešti a které nehtovou modeláž nabízejí, nebo si třeba i jen základní vybavení pořídit domů a zkusit štěstí s vlastní zručností. Poměrně značná část žen, možná spíš mladých žen a dívek si volí druhou možnost, protože není potřeba složitá matematika, aby si člověk spočítal, že jednorázová koupě vlastní sady na gelové nehty ho vyjde levněji, než pravidelné návštěvy salonu.

Co je potřeba

Jestli si také vyberete možnost tvorby vlastních gelových nehtů svépomocí, budete potřebovat minimálně nějakou základní sadu s nejnutnějšími pomůckami, mezi které patří samozřejmě uv gely na nehty, tipy, pilníky, lepidlo, speciální štětce a šablony. Běžné základní sady obsahují ještě další speciální vybavení a doporučit se dají sady, které obsahují taky uv lampu k rychlému zatvrdnutí gelu. Za takovou sadu dáte sice o pár stovek navíc, ale vyplatí se to. Zbytek už záleží na vaší šikovnosti. Zhruba jednou do měsíce pak bude potřeba vždycky nehty upravit a obnovit, kvůli tomu, jak vám odrůstají vaše vlastní nehty. Tyhle úpravy si pak můžete provést sama doma a nemusíte za ně právě platit v salonu.