Trpíte ukrutnými bolestmi kloubů? Možná za to může onemocnění s názvem Dna. Řekneme si jaké jsou další příznaky a projevy. Při léčbě je hodně důležitá dieta, takže se musí podle toho pak upravit váš každodenní jídelníček.

Pakostice nebo nemoc králů

V dřívějších bylo onemocnění Dnou výsadou zejména králů. Onemocnění Dna vzniká zejména díky nadměrné konzumaci masa. A dříve si maso každý dne mohla dovolit pouze šlechta. Dnes už je maso levné, takže si maso můžeme dovolit každý den. To však není úplně ideální pro naše zdraví. A proto také stále více lidí má problémy s onemocněním Dnou.

Jak se projevuje nemoc Dna ?

Ptáte se jak se projevuje nemoc Dna? Úplně prvním příznakem je často bolest palce u nohy. Pro Dnu je na začátku typické, že postiženého bolí palec u nohy. Je to tím, že se tam usazuje kyselina močová a právě to způsobuje pak tyto bolesti. Bolesti se pak často rozšřířují do dalších kloubů. V dřívějším článku dna a její příznaky je popisováno jaké další příznaky se projevují u tohot onemocnění. V případě, že to nebudeme řešit se budou příznaky stupňovat.

Při Dně může hodně pomocí správná dieta

Onemocnění Dna patří mezi onemocnění u kterých je nutné upravit stravu jinak se tohoto onemocnění nezbavíte. Příznaky se nejvíce zhoršují po konzumaci potravin, které v sobě mají hodně purinů. Tedy veškerá masa, uzeniny, vnitřnosti, česnek atd. Když se bude držet dna dieta, tak tyto příznaky zmizí a tělo se začně postupně uzdravovat. Prostě bez změny stravy se nikdy nemůžete vyléčit.

Změna stravování při Dně

Pro každého je těžké změnit svoje stravování, když doteď jsem byly zvyklí na uzeniny a maso. Ale pokud se chceme vyléčit tak to prostě jinak nepůjde. V článku dna jídelníček jsem popisolovaly více informací o tom, jak by měl vypadat váš jídelníček během dne při onemocnění dnou.