Pobolívání v podbříšku je velmi nepříjemné a většinou trápí především ženy. Často se objevuje i píchání v podbříšku.

Pobolívání podbříšku u žen

Pobolívání podbříšku u žen je mnohem častější než u mužů. Ale také u mužů se může objevit pobolívání a píchání v podbříšku. U žen může být pobollívání podbříšku spojené s menstruací nebo nějakým gynekologickým zánětem. Vždy je to pro ženu velmi nepříjemné a rozhazuje jí to ze životní pohody.

Pobolívání podbříšku během těhotenství

Taková bolest v podbřišku je také velmi častá u těhotných žen během probíhajicího těhotenství. Je to tím, že v bříšku se vyvíjí miminko a díky tomu pak dochází k pobolívání podbříšku. U těhotných se také často objevuje pálení žáhy nebo zvětšování a bolení prsou.

Gynekologické záněty

U žen se bolest v podbřišku objevuje také při gynekologických zánětech a také když se vytvoří cysty na vaječnících. Cysty na vaječnících jsou velmi častý gynekologický problém, se kterým ženy chodí za svým gynekologem.

Může to být i slepé střevo

Ano, pobolívání podbříšku může být jedním z příznaků zánětu slepého střeva. Neboli zánět červovitého výběžku. Přečtěte si článek slepé střevo příznaky, kde jsou uvedené také další příznaky a projevy zánětu slepého střeva. Lidově se mu říká slepák.