Rozšířené póry jsou noční můrou, která nás pronásleduje od puberty. Podívat se do zrcadla, naklonit se blíže a vidět pole černých teček bývá pro každou ženu deprimující. Máme dojem, že ucpané póry mají být problémem pouze třináctiletých dětí, nikoli dospělých žen. Kdo by chtěl, aby ho jeho pubertální léta pronásledovala až do dospělosti? Řekněme si to však narovinu. Rozšířené póry má snad každá žena, nebo i muž. A není to žádné drama, stačí se jen naučit, jak v řešení tohoto problému postupovat.

Rozšířené póry

Rozšířené póry

Rozšířené póry nás všechny děsí a připadají nám odpudivé. Do dospělosti si sebou neseme tendence vymačkávání a vysušování pórů. Což nám bohužel vůbec nepomůže, často nám to naopak může ublížit. Pro mnohé ženy mám další špatnou zprávu. Je dost pravděpodobné, že vám nepomůžou ani ty nejdražší a nejluxusnější krémy. Důvodem a zároveň příčinou rozšířených pórů je genetika. Každý člověk má póry, neboť právě skrze póry pokožka dýchá a vylučuje přebytečné látky. Genetika hraje roli v otázce maštění pleti. Přesto všechno nemusí být póry tragédií, která nás bude provázet celým životem. Prvním krokem na cestě ke zdravější pleti je smíření se s pórovitou pletí. Druhým krokem k úspěchu je pravidelné čištění a dostatečná péče.

Jak již bylo řečeno, problém rozšířených pórů jde ruku v ruce s mastnějším typem pleti. Póry se ucpávají přebytkem kožního mazu, který vylučuje naše pokožka, a mastná pleť se zbytky odumřelých buněk způsobuje, že jsou naše póry viditelnější. Póry na vzduchu reagují s kyslíkem, oxidují a právě díky tomuto procesu vzniká černá tečka.

Čištění je nejlepší cestou k úspěchu

Cestou k úspěchu a zdravěji vypadající pleti je pravidelné čištění. Problémem většiny žen, který si nesou jako zlozvyk z pubertálních let, je drastické drhnutí vysušujícími mýdly a pleťovými vodami s velkým obsahem alkoholu. Kde nastává onen problém? Pleť se totiž začne před násilím, kterého se dopouštíme, bránit vypouštěním ještě většího množství mazu.

Nejvhodnějšími čisticími prostředky jsou produkty obsahující kyselinu salicylovou, která dokáže proniknout do hloubky pórů a navíc zabraňuje jejich ucpávání a zanícení. Co se čištění pleti týče, neměli bychom zapomínat hlavně na ranní čištění. Naše pleť totiž celou noc vylučuje škodlivé a nepotřebné látky, které ulpívají na povrchu pleti. Vhodné je čisti pleť i večer.

Dalším krokem v čištění je používání peelingu, a to dvakrát až třikrát týdně. Vybírat bychom však měli jemnější přípravky, které jsou vhodné pro častější používání. Jestliže trpíte na suchou pokožku, omezte užívání peelingu na 1x týdně.

Dopřejte si intenzivní péči

Jednou týdně bychom měli sami sobě dopřát intenzivnější péči v podobě hloubkového čištění. Zkuste si obličej napařit pomocí heřmánku. Zkusit můžete i jeden domácí recept. Nakapejte si citronovou šťávu na tampon, a ten pak přiložte na postižená místa. Citron napomáhá stahování pórů.

Make-up?

Co se make-upu týče, jistě jej můžete používat, ale zaměřte se raději na lehčí produkty, které vám vaše póry neucpou.

Pár slov na závěr

Problémy s póry se týkají i starší generace, neboť za vším stojí ubývající kolagen, který stojí za pružností pleti. Nezapomeňte tedy pleť vyživovat.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.