Přáli byste si, aby vám vlasy rostly rychleji? Jak je možné podpořit růst vlasů? Fungují vitamíny nebo vlasové kůry? Je opravdu možné růst vlasů urychlit?

Jen málokdo je se svými vlasy opravdu spokojen. Někdo si stěžuje na to, že se mu třepí nebo lámou, muže trápí vypadávání vlasů a ženy by zase ocenily, aby jim vlasy rostly rychleji. Toho samozřejmě využívají i výrobci různých prostředků podporujících růst vlasů.

Je třeba říci, že růst vlasů je dán geneticky a žádný zázračný přípravek neexistuje. Růst vlasů je ale možné alespoň částečně podpořit správnou péčí, bylinkami a vitamíny. Jak tedy na to?

Růst vlasů a šampóny

Růst vlasů může podpořit vhodně zvolený šampón. Je lepší vydat se pro něho do lékárny, kde vám odborně poradí. Zakoupit zde můžete například přípravek Renokin, jenž podporuje nejen růst vlasů, ale zamezuje také jejich vypadávání.

Od žádné vlasové kosmetiky ale nečekejte zázraky. Samozřejmě ale, že kvalitní vlasové přípravky jsou důležité, protože udržují vlasy zdravé a v kondici. Vlasy by neměly být zatěžované nekvalitní vlasovou kosmetikou, proto na ní určitě nešetřete.

Podle posledních výzkumů je prý pro růst vlasů vhodný kofein. Můžete se tedy podívat i po některých přípravcích, které kofein obsahují.

Růst vlasů a vitamíny

Nejen vnější péče o vlasy je důležitá. Pokud chcete podpořit růst vlasů, myslete i na potřebné vitamíny a minerály. Důležitý je vitamín B, vápník a mangan. Můžete si je pořídit v tabletách, ale vhodné je konzumovat je přirozenou cestou. Zařaďte proto do svého jídelníčku ořechy, zeleninu, ovoce a kvalitní mléčné výrobky.

Růst vlasů jinak

Pokud jste zoufalá z toho, že vám vlasy rostou opravdu pomalu a žádný z přípravků nezabral, máte ještě jednu možnost – vlasy si nechte prodloužit v kosmetickém studiu. Není to již nic nedostupného. Za několik hodin vám pak vlasy narostou o takovou délku, o jakou budete chtít. Počítejte ale s tím, že prodloužené vlasy je nutné patřičně opečovávat a také prameny pravidelně doplňovat.