Chystáte se na párty, do divadla, na ples nebo na slavnostní večeři? Pořídila jste si nové šaty a chcete být za dámu? Pak rozhodně nezapomeňte na vhodné večerné líčení! Nevíte jak na to? Pomůžou vám naše rady a tipy!

Večerní líčení je obecně výraznější než běžné denní líčení, kdy si často vystačíte jen s krémem, řasenkou a leskem na rty. Večer se ale rozhodně neobejdete bez kvalitního make-upu, očních stínů, tužky a tvářenky.

Dokonalý obličej

Ještě než se pustíte do samotného večerního líčení, zkontrolujte své obočí, zda je upravené, případně vytrhejte přebytečné chloupky. Pro celkový vzhled je totiž pěkné obočí klíčové.

Použijte kvalitní a výživný krém, který necháte vstřebat. Nyní můžete přejít k aplikaci make-upu. Skvělou novinkou, která dá vaší tváři profesionální look, jsou make-upy ve spreji (například od značky Dior). Stačí je jen nastříkat na tvář, vaše pleť se v mžiku sjednotí a získá zdravý vzhled.

Kouřové líčení očí: Večerní klasika

Kouřové líčení očí je klasikou, která nikdy nevyjde z módy a sluší každé ženě. Pro kouřové oční líčení budete potřebovat tmavý oční stín (například tmavě šedý) a stín v tělové barvě.

Nejprve nanášíte tmavý oční stín – na celé horní víčko a rozetřete ho do ztracena. Nyní přijde na řadu světlý oční stín, který nanesete pod obočí a rovněž ho rozetřete do ztracena.

Na dolní víčko použijte černou konturovací tužku, kterou naneste i na část vnitřního horního víčka.

Kromě klasických barev pro kouřové líčení očí můžete použít také jiné odstíny – letošní sezóna přeje hravým barvám, takže se nebojte modré, zelené nebo jiného výraznějšího odstínu. Jen nezapomeňte na to, že stín by neměl mít stejnou barvu jako vaše oči (tedy na zelené oči nepoužívejte zelené stíny).

Rty a zdravíčka

Jestliže jste zvolila výrazné večerní líčení očí, vyhněte se sytým barvám rtěnky. Sáhněte spíše po tělových odstínech, možná si vystačíte i s barevným leskem.

Na tvář ale zcela jistě naneste zdravíčka. Jak na to? Usmějte se na sebe do zrcadla a tvářenku naneste na lícní kosti, které se vám v tváři objeví – zdravíčka rozetřete do ztracena směrem k uším.