Pokud žijeme v rodinném domku na vesnici, tak by byla určitě veliká škoda nemít žádnou zahrádku. Stačí malá zahrádka u vašeho domku. Můžete pěstovat jak zeleninu, tak také bylinky anebo květiny na okrasu.

Jak založit zahrádku ?

Na začátku je důležité vybrat místo, kde budeme chtít mít zahrádku, pak už stačí se pustit do práce, postupně upravit terén a půjdu a z jara pak už můžete pomalu začít záset. Na začátku to někdy chce určitě srovnání bagrem. Dnes už také existují architekti zahrad, kteří vám naprojektují vaše zahradu přímo na míru. A zahrada tak bude přímo podle vašich tajných představ.

Pěstování zeleniny

Není nad domácí zeleninu vypěstovanou na vlastní zahrádce. U kupované zeleniny v supermarketech se používá při pěstování hodně chemie a to pak zbytečně zatěžuje naše tělo. Vypěstujte si tedy raději vlastní zeleninu. Jako první můžete zasadit ředkvičku, budete pokračovat hráškem, pak saláty atd. Můžete také zkusti bylinky jako je třeba bazalka, tymián či rozmarýn (doporučuji článek rozmarýn pěstování, ve kterém najdete informace o tom jak správně pěstovat rozmarýn).

Okrasné květiny pro zkrášlení zahrady

Určitě je také pěstovat i okrasné květiny na své zahrádce. A určitě nemusíte volit klasicku jakou jsou růže nebo tulipány. Je tu spousta dalších zajímavých možností. Například hyacint je velmi pěkná květina a stojí za to si jí vypěstovat. Více informací o pěstování najdete v článku hyacint pěstování, kde najdete informace o tom jak postupovat při pěstování Hyacintu.

Zasaďte také ovocné stromy

Na začátku je určitě dobré vysadit ovocné stromky. Přece jen na začátku trvá nějaký ty roky, než začnou ovocné stromy pořádně plodit. Čím dříve ovocné stromy zasadíte tím lépe. Na začátku se musí bránit proti okusu zvěře z lesa, zvláště pokud je v blízkosti vaší zahrádku les.

Přečtěte si také článek brambořík pěstování o správném pěstování Bramboříku.