Každý člověk touží po krásném úsměvu. Určitě už vám někdy někdo řekl, že vypadáte skutečně krásně, když se usmíváte. A ona je to pravda. Jenže ne každý z nás má na krásný úsměv takové štěstí. Některé z nás trpí na opary a jiné z nás zase trápí žluté zuby. Jenže jak s takovým problémem zatočit? Jak se zbavit žlutých zubů a jak získat krásný úsměv?

Bojíte se usmívat, protože pod svými rty skrýváte nažloutlé zuby? Stydíte se za svůj úsměv a někdy se bojíte i mluvit, protože máte dojem, že by mohl někdo vidět vaše žluté zuby? Nechcete však utrácet za profesionální bělení? Pak vyzkoušejte domácí recepty, které jsou levnou variantou chemického bělení.

Změňte jídelníček

Dříve než vám poradíme pár domácích receptů, je potřeba uvést, že byste se měli vyvarovat potravinám, které negativně působí na krásu našich zubů. O čem je řeč? Tak v první řadě omezte pití černého čaje a raději začnete pít čaj zelený nebo bylinkový. Taktéž byste se měli vyvarovat sladkým nápojům, jako je CocaCola. První místo škodlivin, které působí na naše zuby, zabírá červené víno, cigarety, čokoláda nebo káva. Na druhou stranu zubům nesvědčí ani zdravé potraviny, například borůvky. V neposlední řadě je třeba uvést i antibiotické léky.

Ovocná péče

Namísto bělících prostředků zubům také prospěje konzumace potravin působících na kvalitu a krásu zubů. Žluté zuby jsou následkem působení bakterií, které se živí na zbytcích v mezizubních prostorách. Mezi likvidátory bakterií a přirozené čističe zubů patří jablko, mrkev, okurka, květák, celer či hruška. Díky konzumaci těchto potravin se zvyšuje produkce slin.

Jahodová maska

Velmi pozitivně působí i jahody, které bývají přezdívány jako přírodní bělidlo zubů. Vaše zuby tak pomůže vybělit běžná konzumace jahod. Ještě efektivnější je rozkousnutí jahody na půl, spolknutí první půlky a před spolknutí druhé půlky si jí pomazat zuby.

Citronu se vyhněte

Možná už jste slyšeli, že zuby si můžete vybělit i citronem. Doporučujeme vám však se tomuto ovoci vyhnout. Lépe než citrony vám poslouží jakékoli jiné ovoce uvedené výše. Citrony totiž sice zuby zesvětlí, na druhou stanu citron obsahuje vysoké množství kyselin, které poškozují zubní sklovinu. Vápenaté soli zuby odvápní a odkrytá organická hmota zubu se snadno poškodí.

Pokud však chcete citron používat, pak můžete. Jen jej nesmíte aplikovat příliš často. Můžete například vyzkoušet recept o půlce rozříznutého citronu, který posypete práškem do pečiva, a poté si jej přitisknete na vaše zuby.

Vyzkoušejte sodu

Vyzkoušet můžete i bílou pomerančovou kůru (vnitřní strana slupky), kterou si potřete zuby. Mnoho lidí říká, že s bělením vám pomůže i špenát (žvýkání syrového špenátu). Klasickým receptem bývá jedlá soda (půl lžičky jedlé sody, půl čajové lžičky octa a špetka soli).