Toužíte po bílém a neodolatelném úsměvu? Bělení zubů je hitem současné doby a lákají vás k němu různé reklamy i promo akce. Za bělení zubů ale nemusíte utrácet nehorázné peníze. Vybělit si je můžete i doma. Stačí znát ty správné fígle.

Na domácí chemické bělení zubů opatrně

Při bělení zubů ovšem nejde jen o úsporu financí. Některé z moderních přípravků, které můžete zakoupit třeba v drogérii, obsahují chemické látky, které vám sice zuby vybělí, ale zároveň také poškodí zubní sklovinu. Ta zub zpevňuje a chrání ho před vnějšími vlivy. Jestliže bude zubní sklovina narušena, bude zub náchylnější k „obarvení“. Takže si sice z krátkodobého hlediska pomůžete, nicméně z dlouhodobého nikoli.

Bělení zubů pomocí chemických přípravků proto raději konzultujte se svým zubním lékařem. Vyzkoušet můžete také různé babské rady a tipy na bělení zubů, které jsou mnohem bezpečnější, protože žádné chemikálie neobsahují.

Bělení zubů doma podle receptu prababiček

Zaručeně prý funguje hřebíčkový olejíček. Zakoupit si ho můžete v obchůdcích s přírodní kosmetikou nebo si ho zkuste připravit sami doma. Hřebíčkovým olejíčkem si každý den pokapejte zubní pastu a zuby si vyčistěte.

K bělejším zubům vám také pomůže směs ze lžičky citrónové šťávy a kuchyňské soli, kterou si vyčistíte postižená místa. Jde ovšem o dlouhodobý proces a čištění zubů je třeba opakovat alespoň jednou týdně, dokud žlutá místa nezmizí.

Bělící pasty bílé zuby spíše udržují

Snad každá druhá zubní pasta na trhu nám slibuje téměř zázračné vybělení zubů. Praxe však ukazuje, že pasty jsou schopné spíše bílé zuby udržet než je skutečně vybělit.

Jestliže se vám podaří zuby si doma vybělit, zkuste jejich krásný stav co nejdéle udržet. Pomohou vám k tomu nejen zmíněné pasty, ale také několik zásad. Známým faktem je, že žlutnutí zubů způsobuje cigaretový kouř, káva, čaj nebo červené víno. Proto je konzumujte střídmě.

Navykněte si také na pravidelnou péči o své zuby. Čistěte je pravidelně ráno i večer, k vyplachování ústní dutiny používejte odvary z bylinek (výborný je třeba heřmánek, který zároveň dezinfikuje).

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.