Nejčastěji bolest v levém podžebří ukazuje na zdravotní problémy se žaludkem či slezinou. Uvnitř článku si uvedeme jednotlivé příčiny.

Bolest v levém podžebří

Samotná bolest v levém podžebří může mít různou intenzitu. Někdy může být pociťována pouze část dne, někdy nás trápí doslova pořád a nedá nám pokoj ani v noci. Vždy pokud máte bolest v levém podžebří, by jste měly absolvovat řádné vyšetření u lékaře, který stanoví přesnou diagnózu.

Vřed dvanáctníku

Vřed dvanáctníku o sobě může dát najevo právě díky tomu, že se u vás projeví bolest v levém podžebří. Největší bolest je dokud se nenajíme, po najezení se bolesti zmenší. Na vzniku vředů má velkou zásluhu dlouhodobý stres, který není pro lidské tělo vůbec dobrý.

Může ukazovat na problémy se žaludkem

Bolest v levém podžebří často ukazuje na různé problémy se žaludkem. Ať už to je funkční porucha žaludku nebo probíhajicí zánět žaludku. Zánět je většinou vyvolán buď bakteriemi nebo viry. Může se jednat o akutní zánět žaludku nebo chronický zánět žaludku.

Problémy se slezinou

Tyto bolesti také často ukazují na zvětšujicí slezinu či jiné potíže se slezinou. Uvnitř článku slezina příznaky nemoci jsou popsány všechny příznaky problémů se slezinou.

Tyto bolesti jsou přítomné také u leukémie, kdy jsou postižené krvinky.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.