Bolest nohou může být signálem i velmi závažných onemocnění, které pokud jsou podceněny, mohou skončit i amputací končetiny! Proto rozhodně není na místě bolest nohou ignorovat. V tomto článku najdete informace o tom, co může bolest nohou signalizovat a podíváme se také na to, jak ji mírnit.

Co může být příčinou bolesti nohou v klidu?

Nepříjemná bolest nohou může mít celou řadou příčin. Nejčastěji je to pouhá únava svalů nebo kloubů po zátěži. Tato bolest většinou rychle odezní a není nijak závažná. Stačí si vlastně jen chvilku odpočinout. Může to být ale mnohem vážnější. Bolest může být například projevem ischemické choroby dolních končetin. Při této nemoci dochází k ucpávání žil dolních končetin. Tato nemoc je velmi vážná a pokud není léčena, může to dojít do stádia, kdy je nutné nohu amputovat. Příčinou bolesti může být také polyneuropatie. Při této nemoci dochází k poruchám funkce nervů dolních končetin. Objevuje se hojně u lidí s cukrovkou. Bolest nohou v klidu může být také projevem zánětu žil, nebo také artrózy.

Jak se bolest nohou léčí?

V první řadě je nutné, aby lékař odhalil její příčinu. Léčba může probíhat pomocí užívání léků, někdy je potřeba i chirurgický zákrok.

Jak bolest nohou v klidu mírnit?

Základem úspěchu je, užívat léky, které předepsal lékař. Můžete si ale pomoci i sami. Pokud se například objevují otoky nohou, mohou pomoci koupele ve studené nebo naopak v horké vodě. Úlevu může přinést i masáž pomocí chladivého či hřejivého gelu. Pomohou také zábaly.Velmi dobrý je zábal z heřmánku. Proti bolesti také pomůže klid. Rychlá úleva přichází zpravidla ve chvíli, kdy dáte nohy do zvýšené polohy. Ještě jedna rada na závěr – jestliže se bolest dostavuje opakovaně, na nic nečekejte a vyhledejte lékařskou pomoc! Můžete tak předejít velmi vážným zdravotním komplikacím.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.