Naše pleť potřebuje pravidelnou péči. Každý den bychom ji měli vyčistit a dopřát jí dostatek výživy a regenerace. Jedním z důležitých kroků v péči o pleť je odstraňování odumřelých buněk, tzv. exfoliace. Pravidelné odstraňování odumřelých buněk přispívá k hladké, prokrvené a zdravé pleti. Je jen na vás, jestli si budete kupovat značkový peeling, nebo si jej vyzkoušíte vyrobit doma. Inspirujte se pár jednoduchými recepty z produktů, které jistě naleznete doma.

Peeling obličeje

Peeling obličeje

Vybíráme-li si peeling na obličej, musíme volit suroviny, z kterých peeling vyrobíme, opatrněji. Problém spočívá v tom, že kůže na obličeji, krku a dekoltu je jemnější než na zbytku těla. Částečky v peelingu by tedy měly být menší a jemnější, abychom si kůži zbytečně nepodráždili a nepoškrábali. Představte si CD disk, který symbolizuje vaši pleť. Použijete-li na něj špatně zvolený peeling, CD se poškrábe, stejně tak se poškrábe i naše pleť. Na pleti však škrábance a důsledky neopatrného zacházení v podstatě oproti CD vůbec nevidíme.

Nespornými výhodami doma vyrobeného peelingu je používání produktů, které máte doma běžně, možnost neustálého vylepšování a pozměňování a hlavně to, že víte, z čeho je peeling vyroben.

Kávový peeling

Ideálním pleťovým peelingem jsou rozemletá kávová zrnka. Použít můžete samozřejmě ta, která si běžně zaléváte horkou vodou a popíjíte u zákusku. Kávová zrnka nepůsobí pouze jako peeling, ale zároveň kofein, který je v nich obsažen, bojuje s otoky.

Postup: Kávová zrnka si zamíchejte do čistícího přípravku na obličej, který běžně používáte, popřípadě místo čistícího přípravku na obličej můžete použít například bílý jogurt nebo olivový olej. Vyrobený přípravek naneste na pleť a lehce vmasírujte. Pleť potom důkladně omyjte a ošetřete ochranným přípravkem.

Cukrovo-medový peeling

Na další recept budete potřebovat cukr (krystal či třtinový, který bývá preferovanější), med a olivový olej. Všechny suroviny smícháme. Vytvořený přípravek naneseme na pleť a vmasírujeme jej do pokožky. U cukrového peelingu si musíme dát větší pozor na jemnost a hlavně nesmíme příliš tlačit, protože cukr a med vytvářejí peeling hrubší než peeling kávový.

Kávový peeling s medem

Znám ještě jeden kávový peeling, který se však skládá z více surovin. Budete potřebovat 2 lžičky namleté kávy, 2 lžičky mléka, 2 lžičky ovesných vloček, 1 lžičku mandlového oleje (můžete nahradit tím, který máte doma, nejlépe olivovým), 3 lžičky medu a 1 vaječný bílek. Smíchejte všechny suroviny kromě vloček a kávy, které budou tvořit právě peelingová zrnka. Poté přidejte vločky a kávu a promíchejte. Dejte pozor, abyste vločky a kávu zbytečně nerozmíchali tak, že by ztratily svou původní konzistenci. Další postup již znáte.

Další možnosti jsou tvarohový peeling z tvarohu, cukru a medu či jogurtový peeling z bílého jogurtu a cukru. Vyzkoušet můžete také čajový peeling. Nechte vyluhovat lžičku zeleného čaje. Výluhem pak zakápněte cukr, zamíchejte a kašovitou hmotu použijte.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.