Jedním z nejoblíbenějších účesů, který však není jen tak obyčejným účesem, ale účesem tisíce tváří, je drdol. Drdol se hodí na formální i neformální akce. Jeho snazší varianty jsou jednoduché a během pěti minut si je učešete ráno před odchodem do práce. Pokud už vás již nebaví nosit vlasy rozpuštěné, je drdol určitě skvělým řešením právě pro vás. Zajímá vás, jak si takový drdol učesat? Máte polodlouhé vlasy? Pak čtěte dál.

Drdol je nestárnoucí klasikou, která odhalí ženskou elegantní šíji, která je znakem ženskosti. Drdol se dá nosit do školy, do práce i na různé večírky či plesy. Je to úžasný účes, ve kterém vypadá skvostně a žensky každá žena. Každá žena v něm vypadá upraveně, elegantně a dokonale něžně. Navíc nejde o nic složitého, učesat si jej zvládnete určitě všichni.

Jednoduché drdoly pomocí gumičky a pinetek

Nejjednoduššími drdoly jsou ty učesané jen za pomoci gumičky a pinetek. Takový drdol si můžete udělat v jakékoli výši, chcete či na jakékoli straně hlavy. Stačí si jen učesat culík položený těsně nad šíjí, nebo naopak vysoko v temeni, na pravé či levé straně hlavy.

Gumičku můžete buď utáhnout až k hlavě a učesat si tak hladký a formální drdol, nebo ji můžete nechat popuštěnou, aby vznikl volný a ležérní drdol. Po tom, co si učešete culík, můžete si jednotlivé pramínky připevnit pomocí pintek, nebo si můžete vlasy obtočit kolem gumičky a ty pak připevnit.

Drdol s copem

Velmi elegantní je drdol vycházející ze zaplétaného, francouzského copu. Opět můžete zvolit různé variace, tak například si můžete cop zaplést okolo hlavy. Učešte si pěšinku na straně hlavy a od této pěšinky začněte plést cop. Skončit můžete uprostřed hlavy (v šíji), nebo si cop zaplést až pod ucho na straně, kde jste začala plést. Cop vždy zakončete gumičkou, a pak vytvořte drdol pomocí pinetek. Možností je i cop doplést až dokonce, a pak jej omotat kolem gumičky a upevnit. Stejně tak můžete plést cop středem hlavy od čela, či naopak od šíje směrem nahoru.

Drdol s donutem

Skvělou alternativou, která i z polodlouhých vlasů vytvoří objemný drdol, je drdol s donutem. Jde o gumičku, která připomíná pěnovou drátěnku. Učešte si culík a na něj si pak až k hlavě navlékněte donut, jehož středem protáhnete vlasy v culíku. Vlasy pak obalte celý donut a zastrkejte je pod něj.

Francouzský drdol

Francouzský drdol je velmi krásný, elegantní, ale bohužel i složitější. Pravdou je, že samotný princip česání není tak těžký, těžší je nastavit si správnou polohu prstů.

Je třeba, abyste si učesali klasický culík, tentokrát bez gumičky. Prsty si připravte do polohy nůžek (dva první prsty, mezi které budete vlasy stáčet) tak, aby prsty směřovaly od temene k šíji (svisle). Na prsty si pak natočte culík a stočte jej do „ruličky“ až k hlavě a zapinetkujte.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.