Toužíte po krásných a upravených nehtech? Použijte nadčasovou francouzskou manikúru, která je již evergreenem! Poradíme vám, jak si francouzskou manikúru vytvořit doma.

Francouzská manikúra patří k nejoblíbenějším způsobům úpravy nehtů. Zajít si na ni můžete do nehtového studia nebo si ji udělat doma. Není to zas tak složité a s trochou cviku budou vaše nehty dokonalé.

Francouzská manikúra je elegantní a přitažlivá. Hodí se pro ženu každého věku. Francouzskou manikúru můžete aplikovat na dlouhé i kratší nehty. Její obliba je tak veliká, že se rozšířila i na gelové nebo akrylové nehty.

Francouzská manikúra: Pomůcky a příprava

Co k francouzské manikúře potřebujete? Důležité jsou správné laky. Ve většině drogérii se prodávají přímo sady na francouzskou manikúru – měly by obsahovat bílý lak pro nalakování špičky nehtů, krycí lak v tělovém nebo narůžovělém odstínu a bezbarvý ochranný lak. Prodávají se také šablony na namalování bílé špičky nebo lak v tubičce podobné fixu, s níž bude namalování bílé špičky hračka.

Před tím, než se pustíte do francouzského lakování, upravte si nehty. Pilníkem si je zarovnejte do požadovaného tvaru (pro francouzskou manikúru se hodí především hranatá špička nehtu). Kůžičku kolem nehtu zatlačte. Samozřejmostí je odstranění veškerého starého laku (a to i toho, který se tak rád drží na stranách nehtu).

Francouzská manikúra: Lakování

Pokud se vám nehty třepí a lámou, použijte před samotným lakováním zpevňovač, který nehty posílí a ochrání je.

U francouzské manikúry je důležitá dokonalá špička nehtu. Pokud s francouzskou manikúrou začínáte, určitě použijte šablonu! Přilepte si ji na nehty a oddělte tak část, kterou přelakujete bílou barvou od zbytku nehtu. Pak naneste bílý lak a počkejte, až zaschne! Pak šablonu velmi opatrně strhněte.

A blížíme se do finále. Nehet nyní přelakujte krycím odstínem – buď tělovým, smetanovým nebo narůžovělým. Nechte lak zaschnout a nakonec nehty ještě nalakujte bezbarvým ochranným lakem. A vaše francouzská manikúra je hotova!

Francouzská manikúra pro gelové nehty

Pokud máte gelové nehty, také v tomto případě můžete mít francouzskou manikúru. Nehty pak vypadají přirozeněji. Bílá špička se maluje bílým gelem, na nějž pak přijde bezbarvý gel. Výhodou gelových nehtů je jejich vyšší pevnost a odolnost.

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Komentáře uzavřeny.