Toužíte po krásných a pevných nehtech? Jenže ty vaše se vám třepí, lámou a stydíte se za ně? Řešením jsou módní gelové nehty. Nemusíte kvůli jejich aplikaci chodit do salónu – udělejte si gelové nehty doma!

Říkáte si, že byste ráda měla gelové nehty, ale nemůžete si dovolit trávit čas v nehtovém studiu a pravidelně docházet na doplňování? Pokud jste alespoň trošku zručná, můžete si gelové nehty snadno vytvořit i doma.

Gelové nehty doma: Pomůcky

Samozřejmě si ale nejprve musíte nakoupit pomůcky, které k vytvoření gelových nehtů doma budete potřebovat. Prvotní investice je trošku náročnější, ovšem brzy se vám vrátí (za jedno sezení v nehtovém studiu zaplatíte 350 – 700 korun).

Co tedy k vytvoření gelových nehtů potřebujete?

  • Pilník
  • Odmašťovač přírodních nehtů (Primer)
  • Šablony nehtů (pokud nemáte své nehty dostatečně vzrostlé)
  • Lepidlo na nalepení šablon
  • Podkladový gel
  • Modelovací gel
  • Štětce (plochý a šikmý)
  • UV lampy („pec“)
  • Laky na nehty, kamínky (pokud si nehty chcete nazdobit)

Vyplatí se podívat se po e-shopech, zda někde není v akci celá sada pro aplikaci gelových nehtů.

Gelové nehty doma: Postup

Aplikace gelových nehtů doma se může zdát zpočátku náročnější. Chce to však jen trochu cviku. Začněte tím, že si upravíte své vlastní nehty. Zapilujte si je a upravte si kůžičku (zatlačte ji do lůžka nehtu). Pokud máte svůj nehet dostatečně vzrostlý a budete gel aplikovat přímo na něj (nepoužijete šablonu), odmastěte nehet Primerem, aby vám gel lépe přilnul.

Umělý nehet přilepíte tak, že na okraj umělého nehtu nanesete lepidlo a nehet přiložíte na přírodní nehet. Mírně zatlačte a nehet snadno přilne. Přebytečné lepidlo otřete ubrouskem a nehet zapilujte do požadované délky.

Zdobení gelových nehtů

Nyní aplikujte gel. Nejprve se nanese podkladový gel po celé délce nehtu. Nanášejte gel postupně na každý nehet a pak hned nehte gel „zapéct“ v UV lampě. Pokud vás prst začne pálit, stačí zatlačit prstem do podložky – pomáhá to! Poté přijde na řadu modelovací gel. Ideální je zvolit postup, kdy gel nanášíte od středu a roztíráte ho do stran. Opět dejte nehty na chvíli (2–3 minuty) do UV lampy a nechte vytvrdit.

Gelové nehty mohou vypadat přirozeně, pokud zvolíte přiměřenou délku a francouzské lakování. V tomto případě je potřeba udělat bílé okraje nehtů – na horní část nehtu naneste bílý gel a nechte vytvrdit v UV lampě. Nakonec nehet ještě překryjte jednou vrstvou průhledného gelu a dejte opět vytvrdit.

Pokud se chystáte na taneční zábavu, párty nebo diskotéku, oceníte také nejrůznější ozdoby na nehty – platí, že fantazii se meze nekladou! Přečtěte si také článek s názvem Gelové nehty – postup jak na to.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.