Všichni si lámeme hlavu s krásou. Většina žen si skoro každé ráno před zrcadlem povzdechne, že by chtěla být krásnější. Ze všech stran na nás koukají krásky bez jediné chybičky. Mají krásná těla, krásné tváře, krásné vlasy a na sto procent i krásný život. Každá tato kráska hlásí, že jediným receptem na krásu je právě ten krém, který používá, i když ho ve skutečnosti vůbec nepoužívá. Ani nežijeme v zemi plastik. Kdo má taky v kapse pár desítek tisíc navíc? Jaký je tedy recept na krásu?

Celá staletí hledají lidé recept na dlouhý život, mladistvý vzhled a na krásu. Postupně se lidé přenesli od domácích receptů (tzv. babských rad) ke krémům masově produkovaným kosmetickým průmyslem. Ženy si nakupují krémy, peelingy, gely a pleťové vody, ale neexistuje nějaký levnější, přirozenější a účinnější recept na krásu?

Jak být krásná?

Jak být krásná?

Jakékoli luxusní značkové krémy a vrstvy make-upu z ženy nikdy nevykouzlí jinou ženu, která by odpovídala jejímu ideálu krásy. Důležitým bodem hlavně je uvědomit si, jaký je ideál krásy. Vždyť ideál krásy se po celá staletí rok od roku měnil. Od souznění těla a duše nazývaného jako kalokaghatia, přes zdravě vypadající těla plných tvarů a posléze smrtelně bledé tváře, až po vyhublou a smutnou krásu. Prvním krokem na recept „jak být krásná“ je uvědomit si, že univerzální ideál krásy neexistuje. Odpovězte si na otázku, co považujete za krásné.

Existuje recept na krásu? Neznám žádný kouzelný lektvar na krásu, přesto vám můžu dát pár rad, jak být krásná.

Krása vyzařuje z našeho nitra aneb být krásná znamená cítit se dobře

Nejlepším receptem, který se zároveň zdá být největším klišé, je krása duše. Musíme si však uvědomit, že krása duše znamená psychické zdraví, rovnováhu a pohodu. Můžeme držet diety a cvičit pro štíhlou postavu, můžeme na sebe nanášet vrstvy drahých krémů, ale pokud člověk bude ve stresu, v depresi či frustrovaný a bude ze sebe vyzařovat negativní energii, jeho krása nevynikne. Nemluvíme tu vůbec o karmě, ale o psychice člověka. Kolikrát jste se setkali s tím, že vám někdo řekl, že vám úsměv sluší? Psychická pohoda, radost a spokojenost jsou bez debat nejlepším receptem na krásu.

Tip: Dělejte věci, které vás baví. Relaxujte, sportujte a buďte s lidmi, které máte ráda.

Čistá, svěží pleť a zdravé tělo

Více představitelnou je pro nás například moje druhá rada, kterou je zdravě vypadající pleť a fyzické zdraví. Receptem na fyzické zdraví a čistou mladistvou pleť je zdravý životní styl. Vyzkoušejte vyvážit vaši stravu, přidejte trochu vitamínů a živin. Nezapomínejte na snídaně a nezanedbávejte pitný režim.

Běžte si zasportovat, projít se na čerstvý vzduch anebo jen posedět do parku. Vyhýbejte se zakouřeným prostorám a častému pití alkoholu. Ale například sklenka bílého vína vám rozproudí krev v žilách, nastartuje vaše srdce a prokrví vaše tváře.

Vyzkoušet můžete i domácí masky, které jsou nenákladné, zdravé a levné a zároveň si potom, co si je nanesete, můžete odpočinout, zarelaxovat si, pročíst si třeba časopis nebo si jen posedět se zavřenýma očima.

Tip pro mladistvou pleť: Pro rozjasnění pleti je vhodná bílkovo-medová či banánovo-jogurtová maska. Stačí jen smíchat zmíněné ingredience, masku nanést na pleť a nechat 20 minut působit a odpočívat. Potom masku smyjte a pleť ošetřete hydratačním krémem.

Tip pro zdravé vlasy: Uvařte si odvar z kopřivových listů a vodou z odvaru si pak umyjte vlasy.

Tip pro zářivý úsměv: Dopřejte si jahody, které bělí zuby.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.