Toužíte po krásném úsměvu? Jenže se bojíte, protože váš úsměv by nebyl zářivý tak, jak bývá zářivý úsměv hollywoodských hvězd? Přáli byste si mít stejně krásné, bílé zuby jako mají ony? Pak nevěště hlavu, přinášíme vám pár tipů a rad, jak na bílé zuby.

Bílé zuby jsou základem krásně zářivého úsměvu. Není však tak snadné si jejich záři udržet, pokud neznáme kroky správné péče o jejich bělost. Co bychom měli dělat, abychom dosáhli bělostných zubů a širokého spokojeného úsměvu?

V první řadě bychom měli dbát na správnou hygienu, díky které udržíme zuby zdravé a silné. Dále bychom však měli znát pár zásad vhodné péče, díky které zuby naberou ztracenou bělost.

Správná hygiena jako grunt

Jak již bylo řečeno, hygiena je základ správné péče o zdravé a bílé zuby. Ideální péče se skládá z několika kroků. Prvním krokem je čištění zubů pomocí kartáčku a pasty. Důležité je i používání mezizubních kartáčků nebo zubní niti, která může představovat druhý krok v péči o zuby. Závěrečným krokem bývá používání ústní vody.

Nezapomeňte, že zuby bychom si měli čistit dvakrát denně, tedy ráno a večer. Zuby čistíme po dobu tří minut a po celou dobu udržujeme mezi zuby a kartáčkem úhel 45 stupňů. Zuby čistíme stíravými pohyby od dásní směrem ven.

Potraviny vybělí, ale i zabarví

To, co konzumujeme, se projevuje na našem zdraví i naší vnější kráse. Správná, zdravá a vyvážená strava s dostatkem vitamínů a živin podpoří zdraví a sílu našich zubů. Některé potraviny dokonce pomohou s jejich vybělením a udržením bělosti. A jiné potraviny zuby zabarví.

Potraviny, které zabarví

Pokud toužíte po bělostných zubech, pak se raději vyhýbejte přílišné konzumaci borůvek a červené řepy. Bohužel i nápoje zuby zabarvují, například káva, černý čaj, červené víno, džusy z tmavého ovoce i barevné limonády.

Dokonce i kečup nebo sójová omáčka nemají pozitivní vliv na bělost zubů. Velmi škodlivé je i kouření, které nepůsobí jen na žloutnutí zubů, ale také žloutnutí nehtů či konečků prstů.

Potraviny, které vybělí

Na druhou stranu známe i pár potravin, které zuby vybělí, omezí jejich žloutnutí a dokonce pomohou i proti usazování zubního plaku.

Mezi tyto potraviny řadíme: jablka, hrušky, mrkev, kedlubny, květák, okurky a celer.

Domácí recepty pro bílé zuby

Kromě návštěvy specialisty na bělení zubů si můžete zkusit vybělit zuby doma pomocí pár receptů. Vyzkoušet můžete kokosový olej, rozkrojenou jahodu či vnitřní stranu pomerančové kúry či banánové slupky, jejíž vnitřní stranou se potírá povrch zubů. Odborníci uvádějí, že k vybělení zubů vám pomůže i žvýkání čerstvých špenátových listů, máty, šalvěje a bazalky.

bělící kůry, zbytečně utrácíme za předražené přípravky. Pomůcky pro úspěšné vybělení zubů přitom máme doma. Nevěříte?

Máte také svoje recepty a tipy na bělení zubů?

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.