Každá žena chce být krásná. Toužíme po hladké a čisté pleti. Sníme o pevných a nelámavých nehtech a doufáme v jemné a lesklé vlasy. Otázkou však je, jak toho docílit? V dnešním článku se pobavíme o jednom z těchto témat. Řekneme si totiž, jak se starat a jak pečovat o vlasy, aby byly dokonale lesklé a zdravé.

Z fotek v časopisech a magazínech, z televizních reklam a také z billboardů stojících kolem silnic na nás dennodenně koukají krásné ženy se zdravými a lesklými vlasy. A my si říkáme, jak to dokázaly, jak získaly tak dokonalou hřívu, kterou jim závidí každá žena? Po přečtení tohoto článku si takové otázky přestanete klást a místo toho si lesklou a zdravou kštici zajistíte samy.

První krok – Životospráva

Za zdravým duchem, ale také za zdravým vzhledem stojí životospráva postavená na zdravém životním stylu a vyvážené stravě. Možná to zná jako klišé, které slýcháváte na každém kroku. Pravdou však je, že bez tohoto základního stavebního kamene toho skutečně moc nezmůžete. Pokud chcete, aby vaše vlasy byly pevné a lesklé, pak je potřeba, abyste dodržovali zdravou životosprávu, vyvážený jídelníček, dostatečný pitý režim a nevyhýbali se sportu či pohybu na čerstvém vzduchu. Díky těmto pravidlům si nezajistíte pouze zdravé vlasy, ale také čistou pleť, pevné nehty a fit postavu.

V našem článku však budeme hovořit pouze o zdravých a lesklých vlasech. K tomu, abyste získaly dokonalé vlasy, musíte do svého jídelníčku zařadit dostatek ovoce, zeleniny a celozrnných potravin bohatých na vlákninu. Pro zdravý a lesklý vzhled vlasů jsou důležité prvky, jako je vitamín B6, který je obsažený v rýži, droždí, pšenici či banánech, dále zinek, železo či křemík. Co se zinku týče, ten najdete v rybách, žampionech či dýňových jádrech, křemík pak v okurkách, salátu či cibuli.

Kosmetická péče

Dalším krokem pro lesklé vlasy je kosmetická péče, tedy mytí šampony a aplikace masek. Vždy je důležité dbát na kvalitní a nejlépe přírodní kosmetické produkty, u kterých je ověřený obsah látek potřebných pro zdravý a růst vlasů. Šampón a následnou péči volte podle kvality svých vlasů. Pro lesklé vlasy je důležitý i kondicionér, který však příliš jemným vlasům nemusí dělat zrovna dobře. Proto volte i lehčí přípravky, jako jsou hydratační masky a balzámy.

Babské rady

K lesklým vlasům si můžete dopomoci i díky babským radám, které jsou léty prověřené a skutečně fungují. Tak například můžete vyzkoušet tonikum z petržele (lžíce suché petržele, vroucí voda a 15 minu louhování), které po přecedění a vychladnutí vmasírujete do vlasů, necháte působit a opláchnete. Stejně tak vám může pomoci i obyčejný citron, jehož šťávu nakapete do vlažné vody a tímto sérem si pak vlasy omyjete. Existuje spousta dalších ověřených receptů, které snadno dohledáte na internetu.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Komentáře uzavřeny.