Krásně upravené nehty jsou naším podpisem či spíše podpisem naší péče o sebe. Krásně upravené nehty jsou synonymem pro nehty zdravé a pro eleganci. Úprava nehtů však může dát zabrat. Samotné lakování nehtů není tak jednoduché, jak se zdá. Pojďme se proto podívat, jak si takové nehty nalakovat.

Nehty si někdy v životě pravděpodobně již lakovala každá žena. Pro většinu z nás se zdá být takové lakování nehtů naprosto jednoduchou záležitostí, kterou také lakování nehtů vskutku je. Jediný problém v otázce lakování nehtů spočívá v celkové péči o nehty. Znáte skutečně celý postup? Nevynecháváte některý z důležitých kroků? Všechny tyto otázky jsou v touze za krásnými, zdravými a upravenými nehtu velmi podstatné.

V první řadě vybírejte

Možná se vám bude tato rada zdát banální, ale prvním krokem při lakování nehtů je výběr. Jde o výběr laku, barvy a místa lakování. Například výběr laku či barvy není tak jednoduchý. Nejenže ne každému z nás sluší všechny barvy, ale navíc je potřeba lak vybírat nejen s ohledem na estetiku, ale také s ohledem na kvalitu a zdravý vzhled. Je totiž velké množství laků, které vašim nehtům neprospějí nejen vzhledově, neboť se například srážejí nebo vytvářejí mapy, ale takové laky také nemusí prospět zdraví vašich nehtů. Díky nekvalitním lakům se mohou nehty třepit a lámat, žloutnout a kvalitativně zcela odcházet.

Stejně tak je před samotným lakováním důležitý i výběr místa lakování. Některým z nás se například klepou ruce, takže potřebujeme pevnou podložku. Jiným zas kape lak všude kolem, takže k lakování potřebují místo, kde trocha špíny nevadí.

Nezapomeňte na pomůcky a péči

Před samotným lakováním si nezapomeňte připravit potřebné pomůcky, mezi které patří lak, papírové utěrky, varové tamponky, vatové tyčinky, odlakovač, nůžky na nehty, pilník či dřívko na kůžičku kolem nehtů.

Před samotným lakováním se nezapomeňte o svoje nehty řádně postarat. Dopřejte jim péči, kterou si zaslouží. Pokud na nich byl lak, tak je odlakujte. Ostříhejte je či zbruste pilníkem. Následně se postarejte o kůžičku kolem nehtů. V neposlední řadě můžete nehtům dopřát i zábal či jinou relaxační péči.

Samotné lakování

Jakmile se vrhnete na samotné lakování, připravte si lak. Před každým nanesením laku na nehty, odstraňte ze štětečku přebytečné množství laku a následně přiložte štěteček na nehet. Nehty lakujte v rámci pravidla tří proužků, která je nejčistším způsobem nanášení laku. Štěteček přiložte do spodní části nehtu a protáhněte jej rovně směrem nahoru až ke špičce. Štěteček pak vraťte a tah opakujte po obou stranách nehtu. Jakmile nalakujete všechny nehty, nehte lak zaschnout a následně naneste druhou vrstvu.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Komentáře uzavřeny.