Vlasy jsou chloubou každé ženy. Dlouhá hříva symbolizuje vášnivost a krátký elegantní sestřih naopak křehkou něžnost. Nejen proto ženy touží po dokonalých a krásných vlasech, kterými by se mohli pyšnit. Někdy však ženy touží po pravém opaku toho, co mají, a to platí i u vlasů. Ženy s kudrnatými vlasy si vlasy žehlí a ženy s rovnými vlasy si je natáčejí. Pokud patříte mezi ty z nás, které touží po dynamické, vášnivé a okouzlující hřívě vlnek a kudrlin, pak čtěte dál. V našem článku se dozvíte jak na ně.

Každá žena o sebe ráda pečuje, ráda se hezky oblékne, učeše a namaluje, ráda si vyzkouší různé typy účesů a hlavně ráda miluje změnu. Takovou změnou může být natočení rovných vlasů do dokonalých vln či romantických kudrlin. Co se týče právě natáčení vlasů, většina z nás zná hlavně natáčky či kulmu. Víte však, jak jinak si můžete vlasy natočit?

V jednoduchosti je krása aneb copy na noc

Pokud razíte heslo „v jednoduchosti je krása“, nebo holdujete trendům a líbí se vám současný trend přímořských vln, pak jsou copánky na noc tím pravým řešením pro vás. Stačí vám večer navlhčit vlasy, vetřít do nich tužidlo a splést je do copů. Tvar a množství copů volíme podle toho, jaký chceme mít ráno účes. Pro přirozené vlny jako od moře si můžete například uplést dva zaplétané copy. Pokud chcete zvlnit pouze konečky, pak si upleťte copy klasické.

Starobylá volba v podobě papinetů

U kosmetických a módních blogerek jsou velmi oblíbené i papinety, které si může vyrobit každý doma. Postačí vám k tomu papírové sáčky. Ty si nastříhejte na proužky a následně na ně natáčejte jednotlivé pramínky. Až budou prameny stočené na papinetách až vaší hlavy, pak je svažte, tak aby pevně držely. Papinety  jsou měkké, takže si je můžete nechat i přes noc.

Všem známé natáčky

Všichni z nás určitě znají jeden z nejtradičnějších způsobů natáčení vlasů, a tím jsou klasické natáčky. Kromě tvrdých pastových či kovových natáček můžete použít i natáčky z měkkých materiálů, jimiž vede tenký drátek. Natáčky tak netlačí a vy se s nimi můžete pohodlně vyspat, přičemž drátek umožňuje jejich zatočení, tak aby vám nespadly.

Kulma aneb moderní řešení

V dnešní době je velmi oblíbeným způsobem natáčení kulma. Kulmy jsou velmi dostupné a praktické a jejich použitím docílíte princeznovského vzhledu klasických loken. Velikost těchto loken a kudrlin můžete ovlivnit výběrem kulmy. Tu vybíráme podle její šířky.

Žehlička poslouží kudrlinám i rovným vlasům

Stejně tak jako kulma vám může posloužit i klasická žehlička, kterou má doma snad každá druhá žena. Princip používání žehličky je o trochu složitější než používání kulmy. Na kulmu vlasy pouze natočíte, na žehličku musíte vlasy natáček vertikálně, pak žehličku stisknout, chvíli podržet a počkat. Po pár sekundách můžete žehličku směrem dolů vytáhnout z dokonale vytvořené lokny.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Komentáře uzavřeny.