Každá žena se ráda stará o svůj vzhled. Každá žena chce vypadat krásně, a proto se rády hezky oblékáme a češeme. Navíc nikdo nechce vypadat pořád stejně, a tak svoji vizáž rády měníme. Někdy toužíme po rovných vlasech a jindy zase po vlnitých. Rovných vlasů docílíme žehličkou, ale jak získáme vlasy vlnité? Kulmou? A nejde to i jinak?

Vlnitých vlasů docílíte mnoha způsoby. Již nepotřebujete pouze kulmu či žehličku. Po přečtení našeho článku vám to půjde i bez těchto vlasy vysušujících pomůcek. Na druhou stranu je však pravda, že zrovna žehličkou a kulmou dosáhnete těch nejdokonalejších kudrlin. Pokud však netoužíte po princeznovských loknách, pak vám postačí následující tipy.

Mokré vlasy, tužidlo a dlaně

Chcete-li mít plážové vlny jako od moře, pak zvolte náš první tip, jak si navlnit vlasy. Tímto principem si ve vlasech vytvoříte přirozené vlnky kdykoliv, kdy vylezete z vany či ze sprchy. Místo toho, abyste si po umytí vlasů vlasy vyfoukali do sucha, vytřete z nich vodu ručníkem, aby zůstaly navlhčené. Následně si do dlaně naneste tužidlo a aplikujte je do vlasů. Tužidlo můžete aplikovat rovnou dlaní (stačí jednotlivé prameny mačkat v dlani s tužidlem). Druhou možností je aplikace tužidla pomocí hřebenu, díky kterému se tužidlo dostane od kořínků až ke konečkům. Jakmile tužidlo aplikujete, můžete přejít na vlnění. Vlasy navlníte jejich mačkáním v dlaních.

Klasické copy

Další variantu navlnění vlasů představují klasické copy. Navlnění pomocí copů je trochu zdlouhavější, ale dá se i urychlit. V první řadě si můžete copy z navlhčených a natužených vlasů uplést večer před spaním a ráno je pak rozpustit. V druhé řadě si může copy uplést kdykoliv během dne a se schnutím a vlněním jim pak pomoci prostřednictvím fénu. Je to jednoduché. Upletete si cop a pak ho prostě vyfoukáte. Jakmile bude cop suchý, rozpletete jej a vlasy zůstanou krásně navlněné.

Sponky a gumičky

Další možností jak si navlnit vlasy bez použití kulmy či žehličky je navlnění pomocí sponek či gumiček. Opět můžete volit mezi pomalejší a rychlejší možností navlnění. Buď můžete vlasy navlnit a nechat je samovolně uschnout, nebo je opět můžete vyfénovat. Mokré či navlhčené vlasy si pramen po pramenu stočte do šneků a ty pak jeden po druhém přidělejte sponkami přímo k hlavě. Pokud nemáte sponky, zpevněte zamotané vlasy gumičkou.

Papinety a natáčky

Mezi další způsoby, jak si natočit či navlnit vlasy, patří papinety nebo natáčky. Nejlepším typem natáček, které si můžete nechat i přes noc, jsou pěnové natáčky s tenkým drátkem uvnitř. Pokud natáčky nemáte, můžete si vyrobit vlastní papinety. Vezměte si papírový sáček a rozstříhejte je na proužky. Na proužky pak namotejte prameny a papírový proužek svažte.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Komentáře uzavřeny.