Máte na váš vkus příliš tmavé vlasy? Chtěla byste je mít světlejší nebo toužíte přímo po blonďaté hřívě? Nadchl vás trend odbarvování konečků a ombré styl? Pak se asi ptáte, jak svoje vlasy odbarvit. A přesně o odbarvování vlasů hovoří následující článek.

Odbarvování vlasů je v současnosti velmi populární. Nejenže mnoho žen touží po světlejších či přímo blonďatých vlasech, ale s trendem ombré začalo velké množství žen odbarvovat i vlasové konečky. Problémem je, že málokterá žena jde s odbarvením ke své kadeřnici. Většina z nás si své vlasy odbarvuje doma a domácí odbarvení není nikdy tak kvalitní a šetrné jako odbarvení od kadeřnice. Pokud se i přesto rozhodnete svoje vlasy odbarvovat doma, pak si pořiďte velmi kvalitní přípravek, který bude k vašim vlasům šetrný a poškodí je co nejméně.

Odbarvené s odbarvovačem

Klasickým způsobem, jak si odbarvit vlasy, je odbarvovač. Ten poslouží hlavně tmavším vlasům, počínaje hnědou a konče černou. Pokud jsou vaše vlasy příliš tmavé, pravděpodobně byste k jejich zesvětlení jiným způsobem nedošli. Proto vám nezbude nic jiného, než se uchýlit k odbarvovači. I tak byste neměli hodit všechnu šetrnost za hlavu. Ba naopak, z široké škály přípravků byste si měli vybírat o to opatrněji.

Po té, co si vlasy odbarvíte odbarvovačem čili peroxidem, měli byste si je přebarvit přelivem v odstínu, který byste si představovali jako ideální. Pokud se však budete odbarvovat doma, nemůžete nikdy předestřít, jaký bude výsledek vašeho snažení. Je možné, že docílíte vámi žádaného odstínu, ale také je možné, že vaše vlasy budou narezlé nebo žluté jako kuře.

Pokud se vám něco takového stane a vaše vlasy nebudou takové, jako chcete, pak se neplašte. Hlavně se vyhněte několikerému opakovanému odbarvování. Jakmile se po jednom odbarvení odbarvíte po druhé, je dost pravděpodobné, že si zničíte svoje vlasy. Počkejte nějaký čas (čas doporučený na krabičce s odbarvovačem), než se pustíte do dalšího odbarvování. Jestliže máte tmavé vlasy, pak začněte s tmavším odbarvovačem a postupně pokračujte ke světlejším a světlejším odbarvovačům.

Nezapomeňte na péči po odbarvení

Stejně tak jako samotné odbarvení, díky kterému docílíte vámi požadované barvy, je důležitá i následná péče o odbarvené vlasy, díky které docílíte krásných a zdravých vlasů. Proto si kromě kvalitního odbarvovače pořiďte i kvalitní péči po odbarvení. Jedná se nejen o dobrý šampón, ale také o balzám a masku na vlasy. Díky šetrné péči budou vaše vlasy po čase zase jemné, hladké a zdravé.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Komentáře uzavřeny.