Mají vaše vlasy barvu kaštanů nebo dokonce havraního peří? Ale vy byste chtěli mít vlasy jako lískové oříšky nebo dokonce jako moře zlatavého obilí? Co ale s tím? Jak svoje tmavé vlasy zesvětlit?

Pokud máte tmavé vlasy, které vás již omrzeli, pravděpodobně se ptáte, jak svoje vlasy zesvětlit. Dnešní doba a kosmetický průmysl nám nabízí nepřeberné množství možností. Zároveň bychom však neměli ohrnovat nos před moudrostí a osvědčenými babskými recepty našich babiček. Zkrátka řečeno, buď můžete sáhnout do peněženky, nebo vyzkoušet něco nového s pomocí přírodních receptů.

Chemické ošetření

První možností, kterou máte, ale která se vám trošku prodraží, je chemické ošetření. Tato metoda je velmi progresivní, tedy rychlá, brzy viditelná, ale samozřejmě může vlasy i poškodit. Chemického ošetření a zesvětlení se vám dostane v kadeřnickém salonu. Jde tedy o způsob zesvětlení, který je vhodný pro ženy, které mají strach zesvětlovat si vlasy doma.

Klasický způsob – peroxid

Klasickou metodou zesvětlování vlasů je domácí zesvětlování pomocí peroxidu. Stejně tak jako chemické ošetření je i peroxidové zesvětlení velmi invazivní a může vlasy poškodit. Pokud však neplánujete vlasy zesvětlovat pravidelně, můžete peroxid vyzkoušet a vlasy se vám po něm brzy zregenerují, budete-li se o ně řádně starat.

Peroxid vám však nepomůže zesvětlit svůj odstín v pravém slova smyslu. Peroxid vlasy chemicky odbarvuje a stahuje vlastní barvivo vašich vlasů z tmavých vlasů do zrzava a blond.

Dejte si však pozor na alergickou reakci, která se může dostavit jak po kadeřnickém, chemickém ošetření, tak po peroxidu. Proto raději vyzkoušejte přírodní metody.

Šetrné přírodní metody

Přírodní zesvětlování vlasů je zesvětlováním v pravém slova smyslu. Neznamená to tedy, že z havraních vlasů přejdete na blond odstín. Přírodními metodami dosáhnete spíše zesvětlení z tmavě hnědých odstínů na odstíny oříškové.

Skořice

Skořici máte pravděpodobně doma všichni, a tak není nic těžkého si pomocí jí zesvětlit vlasy. V první řadě si vlasy omyjte, jemně osušte a rozčešte. Po té si připravte směs z kondicionéru smíchaného se skořicí a následně ji naneste po celé délce vlasů. Masku pak nechte působit a následně ji omyjte.

Heřmánek

Dále můžete využít heřmánek. Stačí si z něj vytvořit odvar. Pár květů dáte do vody, povaříte a necháte louhovat. Následně louh přecedíte a namočíte do něj vlasy. Odvar potom necháte působit zhruba třicet minut a následně vlasy opláchnete.

Med

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na med, neboť přítomností peroxidu vodíku nabývá med skvělých zesvětlujících vlastností. Stačí nanést med na vlasy, nechat působit a následně smýt.

Citronová šťáva

Klasickou přírodní metodou používanou pro zesvětlení vlasů je citronová šťáva. Do šťávy přidejte i olivový olej, abyste si vlasy nepoškodili. Olej vlasy hydratuje a zároveň i podpoří zesvětlující účinek citrónu. Smíchejte 1 lžíci šťávy, 2 lžíce oleje a šálek vody. Směs naneste na vlasy a po hodině smyjte.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.