Říká se, že většina lidí posuzuje lidi podle nehtů. Je to zvláštní kritérium, které ani nevnímáme, ale je to tak. Většině z nás sklouzne při hodnocení druhého člověka na ruce a následně i na nehty. Krásně upravené a pevné nehty jsou pro nás znakem elegance a zdraví. A na druhou stanu nehezky vypadající či nezdravé nehty trápí i nás samotné. Pojďme se proto podívat na to jak zpevnit nehty, aby se nelámaly a vypadaly zdravě a elegantně.

Chce-li žena mít krásné nehty, musí pečovat nejen o jejich vzhled, ale také o jejich zdraví. V současné době jsou problémy s křehkými a lámavými nehty velmi časté a trpí jimi přinejmenším každá druhá žena. Pevnost a zdravý vzhled nehtů lze v první řadě zajistit prostřednictvím stravy a zdravého životního stylu. Chybějící vitamíny a živiny, stejně tak jako nezdravý životní styl se podepisují nejen na kvalitě nehtů, ale také na kvalitě vlasů, pleti a projevují se i na mnoha dalších místech. Včetně stravy a životního stylu je možné kvalitu nehtů podpořit i dalšími kosmetickými přípravky či přírodními produkty. V našem článku se pobavíme o všech těchto aspektech péče o nehty a řekneme si, jak o zdraví nehtů pečovat.

Strava a zdravý životní styl

Jak jsme uvedli výše, kvalita nehtů úzce souvisí s našimi stravovacími návyky a životním stylem. Tak jako našim nehtům nesvědčí nevyvážená strava postrádající důležité vitamíny a živiny, tak jim nesvědčí ani přílišná konzumace alkoholu či kouření. Co se stravy týče, kvalitu nehtů podpoří hlavně vitamíny skupiny B (kvasnice, brokolice, ořechy, sója, celozrnné obiloviny, tvaroh, mléko, kakao a živočišné produkty) a růst nehtů pak vitamín A (ryby, játra, mléko). Pro růst a pevnost nehtů je také důležitý vápník.

Kosmetické produkty

Nehty můžete zpevnit také pomocí kosmetických produktů. Na trhu jich najdete nepřeberné množství. Tato pestrá nabídka zahrnuje nejen různé značky, ale také různé typy přípravků. Použít můžete speciální zpevňovače nehtů, bylinné produkty či zpevňovací laky na nehty. Důležitým aspektem při výběru takového produktu pro zpevnění nehtů je jeho složení. V příbalových letácích či na etiketách produktů byste měli pátrat hlavně pro kolagenu či výše uvedených vitamínech a minerálech.

Babské rady pro vaše nehty

V současnosti jsou oblíbené hlavně přírodní produkty a babské rady. Důvodem pro jejich oblíbenost je hlavně jejich účinnost. Proto tu nesmíme zapomenout uvést pár přírodních receptů pro kvalitní a pevné nehty. Zaprvé můžete vyzkoušet lázeň v olivovém oleji, která zabírá proti lámavosti nehtů a po které bude pokožka vašich rukou mnohem jemnější. Proti lámavosti nehtů můžete vyzkoušet i cibuli. Stačí ji jen rozkrojit a pomazat jí nehty. Kvalitu a pevnost nehtů také podporuje med se žloutkem či kopřivy.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Komentáře uzavřeny.