Ne každá z nás oplývá lví hřívou jako modelky z reklam a billboardů. Pokud patříte mezi ty dámy, které příroda neobdařila vzdušným objemem vlasů, pak nevěště hlavu, v tomto článku se dozvíte, jak objem vlasů zvětšit. Přinášíme vám odborné rady i babské recepty, díky kterým se z vás stane královna.

Jemné vlasy jsou sice krásné, lesklé a příjemné na dotek, na druhou stranu neoplývají nijak velkým objemem. Často působí až zplihle a navíc na nich jde vidět každá mastnota, takže je oproti dívkám s objemem musíte mýt ob den. Jak ale velký objem vykouzlit?

Životospráva jako základ správné péče

Životospráva je základem veškeré péče, ať už celkové zdraví, o pleť, nehty a samozřejmě také vlasy. Nezapomeňte tedy na vyváženou stravu, dostatečný pitný režim i pohyb. Naopak se vyhýbejte velkému množství alkoholu, kouření a dalším nezdravým zlozvykům.

Vnitřní péče je totiž důležitým základním stavebním kamenem, na kterém se dá vybudovat i vnější péče, kterou představuje hygiena, výživa a regenerace vlasů.

Vnější péče dodá objem

Na vnitřní péči navazuje vnější péče. Zde odborníci na péči o vlasy rádi, že byste si měli pořizovat jen přípravky od jednoho výrobce. To znamená, nekupujte šampon od výrobce A a kondicionér od výrobce B. Najděte si výrobce, jehož produkty vám budou svědčit a pořizujte si přípravky jen od něj. Vaše věrnost se vám vyplatí.

Dále se zaměřte na produkty, které se na váš problém specializují. Kvalitní produkty zaměřené na podporu objemu vlasů by se měli zaměřovat i na regeneraci, výživu a zpevnění vlasů. Za prvé s pevnými a zdravými vlasy se lépe pracuje, za druhé si ale dejte pozor na přípravky obsahující silikon. Ten totiž vlasy naopak zatěžuje. Nesmíme zapomenout ani na další pravidlo používání vlasových přípravků, a to zní: „Méně je někdy více.“ To znamená, přípravky nanášejte v množství malé kávové lžičky.

Babské rady a recepty pro větší objem

Z babských receptů vám pomůže i odvar z kopřiv, který připravíte z listů kopřiv a vody.

Stylistická pomoc

K objemu vlasů vám dopomohou i optické klamy, kterých docílíte pomocí stříhání a barvení. Jestliže totiž platí, že lehčí složení přípravku se rovná lehčím a vzdušnějším vlasům, pak to platí i pro vlasy samotné. Lehčí vlasy (střih) se také rovná většímu objemu. Odborníci radí, že vlasy byste měli zkracovat spíše na šíji.

Barvení vlasů

Co se barvení týče, k objemu vám dopomohou světlejší odstíny. To však neznamená, že pro větší objem se z vás musí stát blondýna, stačí jen vlasy prosvětlit, například v podobě ombré.

Foukání a žehlení

A ke stylingu samozřejmě patří úprava vlasů, jako je krepování, žehlení či kulmování. A právě takové úpravě byste se měli raději vyhnout, neboť si jimi zbytečně ničíte vlasy. Naopak foukání vám k objemu pomůže.

Stylingové přípravky

Stejně tak jako u vlasových přípravků bychom měli pozorně vybírat i stylingové přípravky. Pokud je používáte rádi, pak volte raději slabší a méně škodlivější verze.

Máte nějaké recepty, jak zvětšit objem vlasů?

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.