Nebaví vás nosit neustále rozpuštěné vlasy a umívat si je, abyste je udrželi pořád fit? Někdy je přeci jen lehčí umět si učesat zajímavý a slušivý účes, který zakryje vaše rozcuchané nebo mastné vlasy. Jenže komu z nás by se chtělo každé ráno vysedávat nebo postávat hodinu před zrcadlem a upravovat si svoje neposedné vlasy. S námi na to můžete zapomenout, místo toho si můžete během pár vteřin vytvořit jednoduchý, ale slušivý účes.

Elegantní účesy nevyžadují hodinové přípravy. Stačí si najít pár dobrých návodů a můžete si takový jednoduchý účes vytvořit i během pár vteřin, nanejvýš několika málo minut.

Volný cop – francouzský, rybí i klasický

Bohémský look můžete vytvořit pomocí copu. Záleží jen na vás, zdali si učešete francouzský, rybí nebo klasický cop. Záleží samozřejmě na vašich možnostech a šikovných rukou. Upleťte si volný cop, tak abyste jej mohli povolit zataháním za prameny a vytvořit tak zajímavý a ležérní look.

Pinetkami spojené prameny

Velmi jednoduchým účesem je spojení pramenů vlasů pomocí pinetek. Vezměte dva pramínky, které vám splývají kolem obličeje, a spojte je v týle. V podstatě máte tři možnosti. Za prvé můžete pramínky spojit tak, jak jsou. Za druhé můžete prameny zatočit a vzadu je spojit. Třetí možností je splést prameny v copy (buď klasické, nebo zaplétané).

Zaplétaná ofina

Máte ofinu, která vás občas nebaví? Pak ji stačí jen zaplést do francouzského copu splétaného z ofiny od pěšinky zhruba za ucho, kde pramínek můžete zagumičkovat nebo připevnit pinetkou.

Culík se schovanou gumičkou

Namísto běžného culíku, můžete gumičku na culíku skrýt pramenem vlasů. Stačí učesat si běžný culík a gumičku schovat pod pramen, který kolem gumičky omotáte. Konec pramenu zachyťte pinetkou. Druhou možností je splést pramen do copu a cop omotat kolem gumičky. Konec opět zachyťte pod gumičku.

Vysoký culík

Určitě všichni znáte obyčejný klasický culík a také jste určitě všichni viděli culíky, které nosí hvězdy v televizi. Jak to že drží tak vysoko vyčesaný? Stačí jedno malé kouzlo. Culík vyčešte vysoko a potom pod jeho spodní stranu, do gumičky zastrčte pinetky, díky kterým se culík postaví a bude držet hezky vyčesaný.

Čelenka z copu

Další zajímavou možností je čelenka z copu. Uvolněte si na jedné straně hlavy u ucha pramen vlasů. Vyčešte jej směrem nahoru a začněte z něj splétat obyčejný cop, tak abyste jej mohli položit na druhou stranu hlavy, k druhému uchu a aby cop vytvořil přirozenou čelenku. Cop česejte tak, aby byl jeho začátek i konec skryt pod ostatními vlasy.

Učesat si můžete samozřejmě i spoustu zajímavých a jednoduchých drdolů. Stačí chytit vlasy do culíku či drdolu a jednotlivé prameny pak zamotat a zachytnout pinetkami.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.