Liposukce není zrovna nový vynález, přesto kolem ní panují nejasnosti a polopravdy. Bolí? Nebolí? Co je ultrazvuková liposukce? Jaká je ta „normální“? A mám se liposukce bát? Pojďte si s námi ujasnit pojmy související s liposukcí.

Liposukce

Co je „normální“ liposukce?

Základní otázka hubnutí, liposukce – a vůbec. Většina lidí chápe jako „normální“ starší metodu liposukce, takzvanou suchou metodu. Ta spočívá v rozbíjení tuku mechanicky bez vstříknutí roztoku do oblasti, odkud chirurg tuk odsává. Suchá metoda liposukce ale v současnosti vůbec není „normální“, téměř se nepoužívá. Je totiž nešetrná k tkáni a dochází při ní k větší ztrátě krve.

Moderní chirurgové provádí ve většině jen tzv. mokré metody liposukce. Při nich chirurg před odsáváním tuku vstříkne do podkožní tkáně tekutinu, která odsávání usnadňuje. Mokré metody liposukce můžeme rozdělit na metody liposukce, při kterých chirurg tuk rozbíjí mechanicky, a ultrazvukovou liposukci.

Jak funguje ultrazvuková liposukce?

Ultrazvuková liposukce je stále populárnější. Je totiž šetrnější – tukovou tkáň při ní chirurg nerozbíjí mechanicky. Působením ultrazvuku se tuk rozkládá a chirurg ho odsává úzkou kanylou s minimálním množstvím krve.

A jaké jsou výhody ultrazvukové liposukce?

 • Je minimálně bolestivá. Bohužel, žádná metoda liposukce není zcela bezbolestná. Bolestivost ale je možné redukovat. Ultrazvuková liposukce je pro tělo méně náročná, tomu odpovídá i krátká doba rekonvalescence.
 • Vyhlazuje pokožku. Po liposukci si pacientky často stěžují na „vytahanou“ kůži s nerovnostmi. Ultrazvuk způsobuje rychlejší stažení a vyhlazení pokožky, takže vás po ultrazvukové liposukci nečekají ošklivé kožní převisy.
 • Nezpůsobuje modřiny a podlitiny. Protože při ultrazvukové liposukci chirurg nenarušuje tukovou tkáň mechanickým rozbíjením, neobjevují se na místě zákroku ošklivé podlitiny jako po „mechanických“ metodách liposukce.

Žena

  Pro koho je liposukce vhodná?

  Liposukce vám pomůže k vysněné postavě, není ale vhodná pro všechny. Řeší problémy s tukem, který se nedaří odstranit cvičením a úpravou jídelníčku. Než se pro ni rozhodnete, zkuste hubnout „poctivě“. Cvičte a hýbejte se, jezte zdravě, vykažte ze svého jídelníčku sladkosti a slazené nápoje.

  Snažíte se, ale pořád se tuku nemůžete zbavit? Pak je tu liposukce pro vás. Už dávno nejde o přepych celebrit, krásnější se díky ní cítí stále víc lidí. Ale pozor! Liposukce sice je pro všechny, ale nemůžou ji provádět všichni. Než se rozhodnete pro konkrétní kliniku, podívejte se na ohlasy jejích klientů a výsledky její práce. Výběr kvalitní kliniky se zkušenostmi vám zajistí, že budete s výsledkem liposukce a sama se sebou spokojená.

  Nebojte se ptát. Například Medicom Clinic v Brně, Praze, Jihlavě a Ústí nad Labem nabízí nezávaznou konzultaci liposukce. Dozvíte se na ní všechno, co vás zajímá – a rozhodnutí, jestli liposukci podstoupíte, je jen na vás.

  Další články z rubriky

  Komentáře uzavřeny.