Toužíte po dokonalém účesu, který by vašemu tvaru tváře slušel? Jenže, co když máte kulatý obličej, a líbí se vám krátké vlasy? Můžete si takový účes dovolit, nebo si musíte nechat dlouhé vlasy, i když zrovna vám vlasy příliš nerostou? Pojďme se společně podívat, jaký účes bude vaší kulaté tváři slušet. Zaměříme se hlavně na problematiku krátkých vlasů.

Kulatý obličej poznáme podle rozměrů obličeje a zaoblenosti jeho křivek. Kulatý obličej má tvář stejně dlouhou jako širokou a lícní kosti či brada jsou přirozeně zaoblené. U kulatého obličeje se bohužel říká, že je těžší pro něj najít vhodný a slušivý účes. Nejvíce mu sluší delší vlasy, a to hlavně ty rovně zastřižené, které obličej opticky prodlouží. Stejný efekt prodloužení obličeje vyvolává i dlouhá patka střižená na stranu. Vlasy můžou být jak rovné, tak přirozeně vlnité. Je však doporučováno vyhnout se kudrlinám.

A co krátké vlasy?

Sluší krátké vlasy kulatému obličeji, či nikoliv? Obecně se tvrdí, že krátké vlasy kulatému obličeji vůbec nesluší, protože mu přidávají kila navíc. My vám však můžeme s klidným svědomím říci, že to nemusí být vůbec pravda, zvláště pokud jste štíhlá či sportovní postavy, pak vám ani kulatá tvář na kilech nepřidá. Mimo to však existují typy krátkých účesů, které prodlouží i kulatý obličej.

Krátké účesy s vyčesaným týlem

Je spousta krásných krátkých účesů pro kulatý obličej. Nemusíte se kratšího střihu tedy vůbec bát, stačí znát jen pár pravidel. Prvním pravidlem je zaměřit se na vyčesaný týl. Důležité je přidat výšku a objem hlavy a prodloužit tak délku obličeje. Díky tomu bude tvář vypadat užší a štíhlejší. Volte tedy hlavně střihy ve formě Pixie cut.

Důležitým pravidlem jsou také vlasy na krku. Snažte se, aby vám vlasy dosahovaly i na krk, kde je vyčesávejte lehce ven. Jednoduše řečeno zabraňte podtáčení vlasů dovnitř.

Patka

Pokud se budete řídit uvedenými pravidly, pak můžete volit jakýkoli krátký účes. A jestliže chcete vašemu účesu přidat na dokonalosti, pak zvolte patku ke straně tváře, která tak opticky prodlouží a hlavně zúží vaši tvář. Kromě patky vám sednou i vrstvené střihy.

Na délce nezáleží, důležitá je barva

Nadneseně řečeno by se dalo říci, že někdy na délce vlasů nezáleží, protože důležitá barva. Samozřejmě je nejlepším řešením kombinace vhodné délky a slušivé barvy. Stejně jako délka a střih dokáže i barva vlasů omladit. Pro kulaté obličeje se hodí hlavně melíry s vertikálními proužky, které tvář prodlouží. Vyhněte se však přehnané barevné extravaganci. Melír by měl být laděný v přírodních odstínech.

Čemu se naopak vyhnout?

Naopak se vyhněte úplně krátkým střihům. Stejně tak se vyhněte i krátkým mikádům, zvláště těm podtočeným dovnitř. Jak velmi kraťoučké střihy, tak krátká podtočená mikáda obličej ještě více zakulacují.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.