S trochou nadsázky můžeme říci, že naše pleť od narození stárne. Někdy kolem třicátého roku se začnou objevovat první výraznější vrásky a nezbývá nám nic jiného než sáhnout po krému proti vráskám a začít o pleť pečovat!

Reklamy se předhánějí v tom, který krém vás zbaví vrásek doslova přes noc. Je ale potřeba si uvědomit, že žádné zázračné krémy proti vráskám zatím (bohužel) neexistují. Abychom stárnutí pleti zastavili, je potřeba věnovat ji péči a vybírat si kvalitní krémy proti vráskám.

Krém proti vráskám: Jak ho vybrat?

Důležitou součástí každého krému proti vráskám jsou zvhlčovadla. Pokožka totiž potřebuje hydratovat! Pokud vybíráte krém proti vráskám, dbejte na to, aby měl vysoké hydratační účinky. Jako zvhlčovadlo se používá např. kyselina hylauronová.

Krém proti vráskám by měl obsahovat také dostatek vitamínů a antioxidantům, které budou pleť ochraňovat před slunečním zářením a znečištěním. Důležitými vitamíny jsou C a E. Krém proti vráskám by měl také kolagen. Schopnost produkovat kolagen ztrácí náš organismus po 25. roku života, pleť pak ztrácí pružnost, tvoří se první vrásky. Proto je důležité kolagen pleti dopřávat zvnějšku.

Krém proti vráskám: Denní i noční

Správná péče o pleť vyžaduje několik krémů proti vráskám. K těm základním patří denní a noční krém. Denní krém proti vráskám chrání a vyživuje pleť během dne, zatímco noční krém intenzivně vyživuje pleť během doby, co spíte.

Ideální je pokud si pořídíte denní i noční krém proti vráskám od jedné firmy. Určitě se vyhýbejte levným krémům proti vráskám z drogérie. Ty totiž obsahují mnohem méně účinných látek a krému budete muset aplikovat více, což se vám ve výsledku nevyplatí.

Krém proti vráskám na oči

První vrásky se zpravidla objevují kolem očí. Kůže je v této oblasti citlivá, a proto je vhodné věnovat ji speciální péči. Oční krémy proti vráskám obsahují vysoce účinné látky, které pomáhají vrásky kolem očí odstraňovat. Oční krém proti vráskám aplikujte pouze kolem očí.

Krémy proti vráskám – sady

Výhodné je pořídit si domů celé sady krémů proti vráskám. Zpravidla obsahují denní i noční krém proti vráskám a pleťovou vodu nebo tonikum.

Konec vráskám? Nejen krémy

O stárnoucí pleť se starejte nejen zvenku, ale také zevnitř. Dopřejte jí dostatek vody, aby byla hydratovaná a pružná. Do jídelníčku zařaďte stravu bohatou na vitamín C (citrusy, rakytník) a na vitamín E (arašídy, mandle, avokádo, špenát).

Další články z rubriky

Štítky: , , , , ,

Komentáře uzavřeny.