Pěstěné ruce a nehty jsou pýchou každé ženy. Roztřepené konečky nehtů, loupající se lak nebo neupravená kůžička kolem nehtů nevypadají vůbec přitažlivě! Možnosti, jak manikúry nebo modeláže nehtů jsou přitom obrovské – nehte se inspirovat!

Kvůli manikúře nebo modeláži nehtů nemusíte nutně do nehtového studia, i když je hezké nechat se čas od času hýčkat a udělat si čas sama na sebe. Občas ale prostě nestíhám a přesto potřebujeme mít pěkné a upravené nehty.

Manikúra doma

K manikúře doma nepotřebujete žádné speciální nástroje – vystačíte si s pilníkem, dřívkem na zatlačení kůžičky, olejíčkem (výživou) pro nehty a oblíbeným lakem.

Manikúru začněte tak, že si ruce napaříte v horké vodě. Do lázně přidejte trochu olivového oleje, který nehty i ruce vyživuje. Pak zamáčkněte kůžičku kolem nehtového lůžka pomocí dřívka. Následuje pilování nehtů do požadovaného tvaru. K pilování používejte papírový nebo keramický pilník, které jsou k nehtům šetrnější.

Francouzská manikúra

Velmi pěkně vypadá francouzská manikúra, která je nesmrtelnou klasikou. Pokud máte měkké a lámavé nehty, nalakujte si je nejprve zpevňovačem. Nyní přijde těžší část francouzské manikúry – vytvoření bílých špiček. Práci si můžete ulehčit použitím speciálních šablon. Až bílý lak zaschne, opatrně odstraňte šablony a nehty přelakujte smetanovým lakem.

Modeláž nehtů: Gel nebo akryl

Řada žen se dnes potýká s měkkými, roztřepenými a lámavými nehty. Pokud vás trápí stejný problém a toužíte po delších a hezky upravených nehtech, vyzkoušejte modeláž nehtů. Oblíbená je především gelová nebo akrylová modeláž nehtů.

Na modeláž nehtů si můžete zajít do nehtového studia (za jedno sezení zaplatíte kolem 350 – 700 korun) nebo si ji můžete provést sama doma. Neobejdete se ale bez speciálních pomůcek, do nichž budete muset na počátku investovat.

U gelových nehtů jde především o modelovací gel, štětce a UV lampu. Pro vytvoření akrylových nehtů zase budete potřebovat akrylovou hmotu. Tyto pomůcky seženete bez problémů třeba v internetových obchodech.

Akrylová modeláž nehtů

Akrylová modeláž nehtů je méně náročná na pomůcky (nepotřebujete UV lampu, protože akryl se na rozdíl od gelu „nezapéká) a akrylové nehty jsou ještě o něco pevnější než gelové. Podívejme se proto, jak vypadá akrylová modeláž nehtů!

Potřebovat budete akrylový gel, štěteček na nanášení, šablony (pokud nemáte své nehty), pilník, lepidlo… Nejprve si očistěte své nehty a nalepte na ně správně velkou šablonu. Tu pak zapilujte do požadovaného tvaru. Nyní naneste akrylovou hmotu (asi ve třech vrstvách) a nechte zaschnout. Nakonec nalakujte a modeláž nehtů máte hotovou!

Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Komentáře uzavřeny.