Sháníte kvalitní krém proti vráskám? Chtěli byste ten nejlepší? Ale jak zjistit, který z toho velkého množství liftingových krémů je ten nejlepší? A hlavně, jak zjistit, který by byl ten nejlepší pro mě?

Při dnešní nabídce není jednoduché vybrat si krém proti vráskám. Existuje velké množství velkých kosmetických značek, velké množství krémů slibující další přidané účinky a obsahující různé přídavky a v neposlední řadě existuje velké množství krémů zastupujících všechny ceny na cenové paletě. Jak tedy vybrat ten správný? Co se týče vašich osobních preferencí, může v rámci nich vybrat například značku, kterou máte rádi, či design, který se vám líbí.

Nejlepší krém proti vráskám

Nejlepší krém proti vráskám

Vybíráte-li si však krém proti vráskám, měli byste znát pár tipů, které vám výběr usnadní. Zaprvé čtěte popisek na krabičce produktu, který vám řekne, co krém obsahuje. Proč? Protože existuje několik účinných látek, které by měl krém proti vráskám obsahovat. Podle toho, co je napsáno na krabičce, můžete zjistit, zdali krém obsahuje dané látky a zdali bude účinný. Zadruhé je potřeba vědět, jaký typ pleti máte a jaký krém se pro vaši pleť hodí.

Co by měly liftingové krémy obsahovat?

Krémy proti vráskám by měly obsahovat několik prvků, mezi které patří antioxidanty, vitaminy A, C a E, mikroelementy (zinek, selen a silikon), rostlinné výtažky (zelený čaj, extrakt z hroznových semen a řasy) a další.

Antioxidanty jsou látky, které bojují proti volným radikálům. Pomáhají tak zlepšovat vzhled pokožky, ale hlavně napravují škody, které se na naší pokožce dopouštíme mi sami i vnější prostředí.

Další důležitou složkou je vitamin A, který se běžně nachází hlavně v přípravcích proti akné. V liftingových krémech se nachází v podobě jeho derivátu, retinolu A, jež dráždí pokožku méně než vitamin A. pomáhá stimulovat obnovu kožních buněk. Obnova buněk vede k posílení pokožky a vyhlazování mělčích vrásek. Derivát vitaminu A působí spíše preventivně, tedy proti vzniku vrásek, a také je účinný v letech tvorby prvních vrásek.

AHA kyseliny jsou vlastně výtažky z citrusových plodů nebo také z cukrové třtiny. Tyto kyseliny dokážou díky abrazivním vlastnostem obrušovat odumřelé buňky z vnější vrstvy pokožky. Odstraňování starých buněk vede k vyhlazování tváře a také k jejímu rozjasnění. AHA kyseliny se oproti retinolu A hodí i pro zralejší pokožku či pleť výrazně poškozenou sluncem. Bohužel krémy obsahující tyto kyseliny jsou nevhodné pro citlivou pokožku.

Mezi další látky patří sluneční filtry, které chrání pokožku před zářením slunečních paprsků, tedy před ultrafialovým zářením, jenž způsobuje fotostárnutí naší pokožky. Krémy s fytoestrogeny, chemické sloučeniny rostlinného původu, jsou vhodné pro ženy v menopauze, neboť mají účinky podobné ženskému hormonu estrogenu. V neposlední řadě by krém proti vráskám měl obsahovat i zvlhčující složky (ceraminy, kyselina hyaluronová, močovina). Krémy s velkým obsahem zvlhčujících složek jsou vhodné pro suchou pleť, která ztrácí elasticitu, což způsobuje prohloubení vrásek.

Krém podle typu pleti

Pro každou pleť se hodí něco jiného. Například suchá pleť potřebuje krém s velkým množstvím zvlhčujících složek, také by měl obsahovat filtry a antioxidanty. Mastná pleť vyžaduje krém s antioxidanty. U smíšené pleti se můžete orientovat podle toho, který z uvedených typů převažuje.

Zdroj obrázku: www.freeimages.com

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.