Jsou vaše nehty slabé, třepí se a lámou? Možná je to tím, že jim nevěnujete tu správnou péči. Podívejte se, jak by měla péče o nehty vypadat, aby byly nejen zdravé, ale také krásné!

Ruce jsou vizitkou každé ženy a hodně o nás vypovídají. Neupravené ruce s ulámanými nehty nebo odřeným lakem nevypadají vůbec hezky. Aby vaše nehty byly pěstěné, je potřeba o ně správně pečovat.

Péče o nehty začíná u jídelníčku

Nehty jsou stejně jako vlasy nebo pleť odrazem našeho zdraví a životního stylu. Pokud kouříte, budete je mít zažloutlé, pokud nepřijímáte dostatek potřebných vitamínů a živin, budou se vám třepit a lámat.

Nehty potřebují především vitamíny řad B a bílkoviny, zinek a železo. Dopřejte si proto dostatek listové zeleniny, celozrnného pečiva, luštěnin, obilovin a ořechů. Čas od času nezapomínejte i na kus červeného masa (pokud jste vegetariánkou, nahraďte ho luštěninami a sójou).

Péče o nehty: Postup

O zdravé nehty se pečuje snadněji než o ty, které se třepí a lámou. I těm lze ale správnou péčí pomoci. Vyzkoušejte různé domácí „masky“ na nehty. Stačí vám k tomu olivový olej, který lehce zahřejete a pak si jím natřete ruce i nehty – hezky olej do nehtů vmasírujte a nechte působit.

Po ošetření nehtů můžete přistoupit k jejich úpravě. Začněte nejprve u nehtové kůžičky, která se mnohem lépe upravuje, pokud je zvláčněná třeba právě olivovým olejem (v drogérii ale koupíte i speciální olejíčky na nehty). Dřívkem, které najdete v každé manikúře, zatlačte kůžičku kolem nehtového lůžka.

Vezměte si pilník – ideální je papírový nebo keramický, protože ty jsou k vašim nehtům mnohem šetrnější než klasický železný pilník – a nehty upravte do požadovaného tvaru. Stále módní je tzv. hranatý tvar nehtu. Při pilování dbejte na to, abyste odstranili roztřepené konečky nehtů.

Péče o nehty: Lakování a zdobení

Pokud máte slabé nehty, které se vám často lámou, použijte zpevňovač. Koupíte ho v drogérii (mají ho zpravidla u laků na nehty). Po zaschnutí zpevňovače můžete nehty přelakovat barevným lakem nebo použít klasiku – francouzské lakování. Nejprve nalakujte bílý okraj nehtu (prodávají se speciální šablony, které vám práci usnadní). Pak přijde na řadu smetanový nebo narůžovělý lak a nakonec ochranný bezbarvý lak. Přečtěte si také článek s názvem manikúra a modeláž nehtů.

Další články z rubriky

Štítky: , , , , , ,

Komentáře uzavřeny.