Pigmentové skvrny trápí řadu žen. Jak vznikají? Co je příčinou pigmentových skvrn na obličeji? Jak se jich zbavit? Poradíme vám.

Pigmentové skvrny na obličeji: Příčiny

Slunce potřebujeme a po dlouhé zimě se na něho těšíme. Jenže slunce může být i škodlivé nebo nám způsobit nepříjemnosti – právě v podobě pigmentových skvrn. Jenže vaše kamarádka chodí na slunce víc než vy a pigmentové skvrny ji netrápí? Pravděpodobně netrpí poruchou pigmentace kůže (hyperpigmentace).

Pigmentové skvrny se neobjevují jen na obličeji, ale někdy také na rukách nebo na dekoltu. Pokud se vám začaly objevovat po čtyřicátém roce života, jde o tzv. stařecké skvrny, které mj. souvisí také s hormonálními změnami.

S pigmentovými skvrnami na obličeji i dalších částech těla se mohou potýkat také těhotné ženy. Neobjevují se však pouze na ženském těle, ale trpět jimi mohou i muži.

Pigmentové skvrny na obličeji: Prevence

Pokud se vám objeví pigmentové skvrny na obličeji nebo jiné části těla, nic nezkazíte tím, že zajdete k lékaři, který vám pomůže najít příčinu (může být například v tom, že jste začali užívat hormonální léky apod.).

Pigmentové skvrny na obličeji vám mohou zmizet. Základem léčby je ochrana před slunečním zářením. Nejde o to, že byste museli celý den strávit ve sklepě a nechodit na denní světlo, ale o to začít se chránit. To znamená používat kvalitní krémy s UVA i UVB filtry. Tyto ochranné krémy ovšem fungují spíše jako prevence.

Pigmentové skvrny na obličeji: Řešení

Pokud už máte pigmentové skvrny na obličeji delší dobu a nemizí, vyzkoušejte bělící krémy. Jde o krémy, které mají zesvětlující účinky.

Dalším řešením, které vás může zbavit pigmentových skvrn je chemický peeling, který vás zjednodušeně řečeno zbaví staré vrstvy kůže. Jiným řešením, které pomáhá od pigmentových skvrn, jsou speciální lasery nebo intenzivní pulzní světlo, jež se používá také k omlazení pokožky. Můžete tak spojit příjemné s užitečným.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.