Plastika očních víček se řadí mezi nejběžnější zákrok prováděný plastickými chirurgy. Oči jsou důležitou částí našeho obličeje, na které se soustředí mnoho pozornosti. Pokud máte oční víčka pokleslá a převislá, může to zcela změnit vzhled vašeho obličeje. Ovšem důvody k podstoupení blefaroplastiky (plastiky očních víček) nemusí být jen estetické.

Zdravotních aspektů je celá škála. Převislá víčka můžou bránit dobrému vidění, časem zhorší i zrak. Můžou způsobovat časté slzení očí, vyvolávat bolesti hlavy i očí samotných. Pokleslá víčka ovšem nejsou jen „výsadou“ starších ročníků. Touto záludnou vadou na kráse můžou trpět i lidé ve velmi mladém věku – kolem 20. Důležité je, kolik negativních vlivů zdědili. Mezi ty nejrozšířenější se řadí genová predispozice, typ kůže, špatné životní návyky, alergie, nebo třeba onemocnění ledvin.

Nejčastější důvody k operaci očních víček jsou velké převisy, které jsou tvořeny kožními nadbytky na horních i dolních víčkách. Často je potřeba také zpevnit ochablý závěs dolního víčka, protože způsobuje uvolnění víčka a bělmo pod zorničkou je až příliš obnaženo.

Operace horních víček rozjasní vaši tvář

Tuto operaci víček je možné provést v lokální i celkové anestézii. Většina pacientek volí pouze místní znecitlivění. Chirurgický řez je veden pod přirozenými kožními záhyby, aby jizvy byly takřka neviditelné. Poté se vypreparují tuková tělesa a odstraní se nadbytečný tuk a kůže.

Plastika víček trvá cca 45 minut. Pokud se provádí plastika horních i dolních víček najednou, čas se násobí a operace trvá cca 1,5 hodiny.

Plastika víček

Plastika víček

Léčba po operaci horních víček není nikterak náročná. Stehy se vytáhnou do 5 dní. Je běžné, že má pacient po podlitiny, proto je často doporučováno dávat si chladivé obklady. Vášniví sportovci se musí vyvarovat větší zátěži až na dva týdny.

Pokud chcete svůj obličej omladit ještě více, můžete operaci horních víček zkombinovat například ještě s operací pokleslého obočí (browlift) nebo tváří (facelift). Tyto zákroky lze provádět dohromady.

Operace dolních víček

Samotná operace dolních víček není tak běžná. Nejčastěji se provádí v kombinaci s operací horních víček, které jsou namáhány ještě více. Těsně pod okrajem víčka chirurg vede řez, odstraní přebytečné tukové váčky a kůži. Vše je uzavřeno jemným stehem, aby byla výsledná jizva na pohled neviditelná.

Operace očních víček

Operace očních víček

Pokud máte pocit, že by vám operace horních víček prospěla, směle do toho a za hodinku máte hotovo. Jasný pohled a mladistvý vzhled za to stojí.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.