Akné, estetická vada, kterou na své tváři nevidíme zrovna rádi. Vedle vrásek a ucpaných pórů je v současnosti jednou z nejčastějších vad na kráse. Akné však nejsou jenom vadou na kráse, ale také zdravotním problémem. Pojďme se proto společně podívat, jak můžeme proti akné bojovat. Jaké přípravky jsou nejúčinnější? A jaké přípravky si můžeme připravit sami doma? V následujícím článku se podíváme na to, jaké domácí masky jsou na akné nejlepší.

Akné bývá vnímáno jako problém spojený s dospíváním dítěte. Je pravda, že v období dospívání, kdy v našem těle bouří hormony, bývá akné nejčastější a nejrozšířenější. Na druhou strany mnohé ženy s ním mají problém i v průběhu dospělosti, zvláště v období menstruace a premenstruačního syndromu.

Domácí masky na akné

Akné můžete zmírňovat i s pomocí domácích masek, které urychlují hojení jizev, rozjasňují pleť, pomáhají bojovat s černými tečkami a také pročisťují ucpané póry. Účinky masek se však neprojeví za dva dny od nanesení masky. Na projevení účinků si musíte chvilku počkat. Přesto jsou domácí masky skvělým prostředkem, jak pomoci svojí pleti, dodat ji důležité živiny a jak ji osvěžit.

Před nanesením masky si vždy odličte a vyčistěte pleť. Je potřeba zbavit se veškerých stop a zbytků make-upu a dalších nečistot.

Kvasnicová maska aneb hit mezi maskami proti akné

Jednou z nejznámějších masek bojujících proti akné je kvasnicová maska proti akné. Na kvasnicovou masku budete potřebovat zhruba jednu kostku droždí. Kostku rozmělněte a následně ji smíchejte s obyčejnou vodou. Droždí má vynikající čisticí a detoxikační účinky. Kvasnice také léčí zánětlivé procesy a zanícené pupínky. Pleť po nich zůstává hladká a mladistvá.

Mezi další potraviny, které pomáhají bojovat s akné, jsou jahody, kiwi či melouny.

Netradiční tip aneb aspirinová maska

Možná si říkáte, že použití aspirinu a jeho aplikace na pleť, nejsou zrovna obvyklé postupy, na druhou stranu aspirinová maska, která kromě toho, že bojuje s akné, tak také pomáhá rozjasnit pleť, je proti akné také vynikající. Na aspirinovou masku by si však měli dávat pozor dívky a ženy, které mají akné rozedřené do krve. Dokud se vám krvavé místo nezatáhne a pleť nezhojí, pak aspirin neaplikujte.

Pro výrobu aspirinové masky budete potřebovat 2 až 3 tablety nepotahovaného aspirinu, který se snadněji rozpustí. Aspirin zalijte lžičkou vody a následně počkejte, až se prášky rozpustí. Poté přimíchejte 1 až 2 lžičky medu a počkejte, až se vám vytvoří hustší hmota, která půjde nanést na obličej. Jakmile masku vytvoříte, aplikujte ji na tvář a po 15 minutách smyjte.

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Komentáře uzavřeny.