V posledním roce jsme mohli na módních přehlídkách, v magazínech, filmech, ale také na ulici potkávat nový moderní a velmi slušivý účes, který se nazývá rybí cop. Pokud vás rybí cop také zaujal, ale bohužel pořád nevíte, jak na něj, pak čtěte dál. V našem článku se nezvíte nejen to, co přesně rybí cop je a jak přesně vypadá, ale hlavně jak si ho udělat v pohodlí své vlastní koupelny.

Rybí cop se stal oblíbeným účesem loňského roku, tedy roku 2014, a jako nejstylovější účes vchází i do nového roku 2015. Jde o účes, který může být romantický, elegantní, ležérní i sportovní. Záleží jen na tom, jak si jej utáhnete, jak jej dozdobíte či jaký outfit zvolíte.

Co je to rybí cop?

Rybí cop není nijak složitý, základem se ani neliší od běžného copu, přeci jen jde o cop. Rozdíl je však v jeho podobě. Velké množství žen a dívek dokonce tvrdí, že rybí cop je ve skutečnosti jednodušší než běžný cop. Vlasy totiž nemusíte vůbec rozdělovat do tří pramenů jako u běžného copu a ani je nemusíte překládat a proplétat. Pro přesnost a celistvost přikládáme návod, jak rybí cop plést.

Návod krok za krokem

V první řadě si řekneme, co všechno budeme na pletení potřebovat. Hodit se vám bude samozřejmě hřeben či kartáč, dále gumička a v podstatě nic dalšího speciálního. Ještě se vám tedy bude hodit trpělivost, hlavně pokud si cop pletete poprvé. Vždy se vám však budou hodit šikovné ručičky. Pokud si nevěříte, pak raději požádejte kamarádku či někoho jiného.

1. V první řadě si pořádně rozčešte vlasy. Pokud vám vlasy elektrizují, pak se pokuste elektrizování zkrotit. Zelektrizované vlasy je docela nepříjemné česat a navíc by se vám účes nemusel povést. Raději si tedy vlasy nastříkejte vodou či sprejem proti elektrizování a pro hydrataci vlasů.

2. Vlasy rozdělte do dvou pramenů, nikoli do tří jako u klasického copu. Snažte se, aby oba prameny byly stejně objemné, cop pak bude symetrický.

3. Z prvního pramenu oddělte jeden uzounký pramínek. Pramínek by měl být nanejvýš z 1/5 pramene. Druhým pravidlem je, abyste onen pramínek brali z vnější strany vlasů. Pramínek pak přeložte přes zbytek jedné poloviny vlasů. Překládejte je přes vrchní, tedy viditelnou část copy a přiložte ho k druhé polovině vlasů.

Je to jednoduché, jinak řečeno to znamená, že musíte vlasy rozdělit na poloviny. A z vnější strany každé poloviny oddělit pramínek, který přeložíte přes horní díl vlasů a přidáte jej k druhé polovině vlasů.

4. To stejné opakujete u druhé poloviny vlasů. A následně střídavě od jedné poloviny a od druhé poloviny až ke konečkům vašich vlasů.

5. Na závěr cop zafixujte gumičkou.

Na závěr vám dáme menší radu. Pokud si cop pletete sama, pak je jednodušší si jej dělat na straně hlavy (za uchem). Cop může být utažený, přísný a elegantní, nebo naopak volný a ležérně romantický.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.