Ne každá z žen oplývá bujnou, nespoutanou a hustou hřívou. Popravdě řečeno je tomu spíše naopak. Většina z nás nemá kštici jako hollywoodská hvězda a některé z nás má dokonce tak jemné vlasy, že musejí neustále přemýšlet, čím si zajistit větší objem. Jednou z možností je vhodný účes nebo vhodný střih. Přinášíme vám článek o tom, jaké střihy se pro jemné vlasy hodí a jaké střihy jim sluší.

Většinou nám všichni tvrdí, že pro jemné vlasy se hodí jen kratší střihy. Opak je však pravdou. Zapomeňte na nudné a sestříhané účesy, které vlasy odlehčí. Co je u jemných vlasů potřeba odlehčovat, když těch vlasů příliš mnoho nemáte. A proto se nenechte ovlivnit mnohými mýty, kterými jsou jemné vlasy opředeny. Ono totiž ani tolik nezáleží na tom, jak moc jemné vlasy máte, ale jak jsou ve skutečnosti kvalitní. Pokud jsou nejen jemné, ale také nekvalitní, pak je lepší volit kratší střihy, které vlasy oživí.

Základem je péče

Pokud se budete o vlasy pořádně starat, nemusíte si se střihem jemných vlasů dělat starosti. Jakmile budou vaše vlasy zdravé a silné, můžete si dělat starosti jen s tím, aby vám účes slušel.

Vlnky a kudrliny

Nejoriginálnějším řešením jsou samozřejmě vlnky a kudrliny. Vlnit vlasy dodají vaší vlasům šmrnc. Pokud tedy máte jemné kudrnaté vlasy, nemusíte si s nimi dělat velkou hlavu. Pokud však nemáte kudrnaté vlasy od přírody, neničte si vlasy a nekulmujte si je příliš často.

Střihy pro jemné a řídké vlasy

Pokud máte vlasy nejenže jemné, ale hlavně řídké, pak pro vás dlouhé vlasy pravděpodobně nebudou tím nejlepším řešením. Velká délka účesu vlasy zatěžuje, a potom jsou vlasy zplihlé a zcela nevýrazné. Takové vlasy si zaslouží spíše kratší a svěžejší střihy. Skvělou volbou jsou vlasy po ramena, ale nemusíte se bát ani střihu Pixie cut. Pixie cut je pro jemné a řídké vlasy zcela praktický, neboť jej nemusíte nijak dlouho česat. Stačí jej jen projet prsty a tužidlem pro objem, popřípadě profouknout fénem.

Prostříhaný a sestříhaný účes pro husté vlasy

Pokud máte vlasy jemné a husté, pak si je můžete určitě nechat prostříhat či sestříhat. S takovýmto účesem se svěřte do rukou šikovné kadeřnici. Zároveň se také zamyslete, zdali máte čas a sílu se o účes každý den starat. Sestříhané střihy totiž potřebují více stylingové péče.

Pokud však máte jemné a řídké vlasy, pak se sestříhávání a prostříhávání vyhněte obloukem, neboť byste se ošidili o spoustu vlasů a vaše vlasy by vypadaly ještě řidší.

Stylingová úprava

Jemňoučké vlasy můžete tupírovat a používat na ně různé přípravky pro zvětšení objemu. Razte však pravidlo „všeho s mírou“ a vlasy byste neměli tupírovat každý den, ať si je nezničíte.

Co se přípravků týče, vyhněte se gelům a tuhým přípravkům, například vosku. Raději se zaměřte na svěží tužidla. I když je pravdou, že i pěna vlasy zatěžuje a postupem dne pod ní vlasy sléhají. Nejlepší jsou termoaktivní přípravky (tekuté, které se před použití musí zahřát).

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Komentáře uzavřeny.